Bostonské silné pivo ve stylovém provedení není utopií

Samuel Adams je malý nezávislý tradiční americký pivovar se sídlem v Bostonu. Roční objem jeho produkce nepřesahuje šest milionů barelů piva, nicméně jeho výrobky jsou přinejmenším originální…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Samuel Adams Utopias

Samuel Adams je malý nezávislý tradiční americký pivovar se sídlem v Bostonu. Roční objem jeho produkce nepřesahuje šest milionů barelů piva, nicméně jeho výrobky jsou přinejmenším originální.

Na trh přišel s pivem Utopias ve stylovém provedení. Pivo lze koupit ve zmenšené napodobenině pivovarské pánve.

Unikátní chuť portského, sherry a koňaku

„Vyznačuje se unikátní chutí výběrového portského, staré sherry a jemného koňaku,“ charakterizoval pivo Utopias sládek pivovaru.

Pivo je vyráběno netradičním způsobem. Výrobce dlouho experimentoval se zráním a mícháním piva v dřevěných sudech, ve kterých dříve zrála skotská, bourbon, sherry, brandy, koňak nebo portské. Výsledkem těchto experimentů je právě pivo Utopias.

Až 10 let zrání v sudech

Pivo bylo vyrobeno v třech malých várkách. Pivo z první várky obsahovalo čtyřiadvacet procent alkoholu, poslední várka již má sedmadvacet procent alkoholu. Často je díky své síle řazeno mezi nejsilnější piva na světě. Zrání mnohdy až deset let v dřevěných sudech nepřišlo na zmar. Samuel Adams Utopias má velmi tmavou barvu. Prvotní surovinou pro výrobu byl samozřejmě sladový ječmen, který však doplnil javorový sirup.

K originalitě piva přispívá i provedení jeho balení. Jde o měděnou zmenšeninu pivovarské pánve doplňující atmosféru tohoto jedinečného amerického pivního speciálu.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.