Budvar postaví novou stáčírnu plechovek. Za téměř 100 milionů

Budějovický Budvar, n.p. zahájil výstavbu zcela nové stáčírny piva do plechovek za 97 mil. Kč. Linka vybavená nejmodernějším zařízením bude uvedena do zkušebního provozu letos v prosinci. Její kapacita bude 15.000 plechovek za hodinu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Plechovky

Budějovický Budvar, n.p. zahájil výstavbu zcela nové stáčírny piva do plechovek za 97 mil. Kč. Linka vybavená nejmodernějším zařízením bude uvedena do zkušebního provozu letos v prosinci.

Její kapacita bude 15.000 plechovek za hodinu. Investice do stáčírny plechovek umožní rychlejší reakci na požadavky zákazníků, zásadním způsobem rozšíří sortiment tzv. skupinových balení plechovek a také sníží výrobní náklady. V loňském roce vzrostl Budějovickému Budvaru prodej piva v plechovkách o 7 % a v tuzemsku dokonce o 30 %. Pivovar očekává do budoucna další nárůst prodejů piva v plechu.

Čtěte také: Obliba pivních plechovek stoupá. Nejvíce se jich prodává v létě

Stáčírna zahájí provoz ještě letos

Pivovar Budějovický Budvar, n.p. zahájil výstavbu zcela nové stáčírny piva do plechovek. Stavební část haly bude dokončena v říjnu 2012 a hned poté bude instalována strojní technologie. Uvedení linky na plnění plechovek do zkušebního provozu proběhne v prosinci 2012. Stáčírna plechovek bude vybavena nejmodernějším zařízením pro plnění plechovek o objemu 0,33 litru, 0,44 litru a 0,5 litru. Umožní také balení plechovek v mnoha praktických a uživatelsky komfortních skupinových baleních do fólie (například pro 4, 6, 8 nebo 12 plechovek) nebo do fólie s uchem.

Nejdůležitějším prvkem technologického celku je plnící monoblok s využitím volumetrického plnění pracující v aseptickém prostředí. Linku s hodinovou kapacitou 15.000 plechovek budou obsluhovat pouze čtyři pracovníci. Dodavatelem strojní technologie je německá firma KHS Dortmund a dodavatelem stavební části Porr Česko a.s. Celková hodnota investice bude 97 mil. Kč.

O pivo v plechu je u zákazníků zájem

„Stáčírna plechovek je pro nás důležitou investicí. Budeme schopni rychleji reagovat na požadavky zákazníků a také výrazně rozšíříme sortiment skupinových balení. Zásadním způsobem se nám zjednoduší systém distribuce a logistiky, neboť v současné době plníme plechovky u našeho smluvního dodavatele – ve vídeňském pivovaru Ottakringer. Investice povede i ke snížení výrobních nákladů na tento druh výrobku,“ řekl Ing. Adam Brož, Ph.D., sládek Budějovického Budvaru. Rychlá reakce na změny v poptávce a rozšíření sortimentu by do budoucna měly přinést další zvýšení prodejů piva v plechovkách.

Podíl plechovek prodejích Budějovického Budvaru byl v loňském roce 5,4 % a má stoupající tendenci. Meziroční nárůst tohoto typu balení činil v roce 2011 asi 7 %. V tuzemsku prodal loni Budějovický Budvar téměř o 30 % piva v plechovkách více, než v roce 2010. V současné době nabízí Budějovický Budvar v plechovkách světlý ležák, výčepní pivo a nealkoholické pivo.

Čtěte také: Budvaru se daří. Prodeje zvýšil dvakrát více než ostatní pivovary

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Budvar postaví novou stáčírnu plechovek. Za téměř 100 milionů”

  1. Fleš napsal:

    snad to povede ke zlevnění plechovek ,když teď se vyrobený budvar vozí v cisternách do německa a tam teprve se balí do blechovek a posílá zpátky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.