Budvar zavedl nevratné sudy. Vyrobeny jsou z plastu a papíru

Budějovický Budvar zavedl do prodeje v českých poměrech neobvyklé nevratné (jednocestné) sudy na čepované pivo o objemu 20 a 30 litrů. Systém KeyKeg funguje v podstatě na stejném principu jako populární pivní tanky…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo

Budějovický Budvar zavedl do prodeje v českých poměrech neobvyklé nevratné (jednocestné) sudy na čepované pivo o objemu 20 a 30 litrů. Čtěte také: Budějovický Budvar má novou stáčírnu piva za 140 milionů korun

Systém KeyKeg funguje v podstatě na stejném principu jako populární pivní tanky: pivo se plní do vnitřního vaku ze speciální fólie, která je zcela nepropustná pro plyny a zajišťuje tak vysokou mikrobiologickou i senzorickou kvalitu piva. Sudy KeyKeg jsou zatím určené výhradně pro export, především pro destinace mimo Evropu.

Levnější, lehčí a praktičtější

Jedná se o zásadní technologickou novinku v oblasti balení a distribuce čepovaného piva. V případě nevratného sudu odpadá finančně, časově a administrativně náročný zpětný transport obalu od prodejce zpět do pivovaru. KeyKeg je také výrazně lehčí než klasický nerezový sud. Při objemu 20 litrů je hmotnost prázdného obalu KeyKeg pouze jeden kilogram, zatímco hmotnost klasického nerezového sudu je devět kilogramů. KeyKeg tak šetří i životní prostředí, neboť snižuje spotřebu pohonných hmot na přepravu piva/prázdných obalů a navíc je vyrobený z plně recyklovatelných materiálů.

Jako pivní tanky

„Z našeho pohledu i z pohledu zákazníka je ale nejdůležitější fakt, že KeyKeg dokáže udržet senzorickou i mikrobiologickou stabilitu piva stejně, jako klasický nerezový sud,“ řekl Ing. Adam Brož, Ph.D., sládek Budějovického Budvaru. Systém KeyKeg totiž funguje na podobném principu jako populární pivní tanky. Pivo se plní do vnitřního sterilního vaku ze speciální vícevrstevné fólie, která je absolutně nepropustná pro plyny. Při čepování nepřichází tlačný plyn nikdy do styku přímo s pivem, ale tlačí pouze na vnitřní obal s pivem.

Zatím pouze do zahraničí

Nevratné sudy KeyKeg bude Budějovický Budvar využívat pouze jako strategický nástroj pro rozvoj globálního exportu. S dodávkami piva v tomto typu obalu na tuzemský trh zatím nepočítá. „První dodávka 384 nevratných sudů KeyKeg byla tento týden odeslána do Ruska,“ uvedla Ing. Renata Pánková, vedoucí oddělení exportních prodejů Budějovického Budvaru.

Tradiční sudy zůstanou

„V žádném případě nechceme vratné sudy plně nahradit sudy KeyKeg. Hlavní potenciál jednocestného sudu vidíme ve vzdálených teritoriích, nebo tam, kde je drahá či komplikovaná sekundární distribuce vratných obalů. Zájem o KeyKeg už projevili naši partneři v Číně, Austrálii, Řecku nebo na Kypru,“ dodala Renata Pánková. Budějovický Budvar očekává, že jen v Rusku letos prodá přes 6000 kusů sudů KeyKeg.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.