Černé pivo Merlin Strong přichází nově na trh. Jen v omezeném množství

Speciální várka silného černého piva Merlin Strong, které připravili sládci pivovaru v Protivíně, právě míří do hospod. Připraveno bylo u příležitosti Dne sv. Patrika…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo Merlin

Speciální várka silného černého piva Merlin Strong, které připravili sládci pivovaru v Protivíně, právě míří do hospod. Připraveno bylo u příležitosti Dne sv. Patrika.

Od 16. března jej bude až do vyčerpání zásob čepovat téměř tisícovka podniků v Čechách a na Moravě včetně těch zapojených do programu Cesta pivních znalců.

Inspirovaný irským stoutem

Pivem Merlin Strong si mohou konzumenti připít na oslavu svatého Patrika. „Den svatého Patrika je nejvýznamnější irský svátek. Právě proto jsme pro tento den připravili speciální pivo inspirované tradičními irskými pivy. Merlin Strong je podobně jako irský stout výrazně hořké černé pivo s typickou kávovou příchutí. Je charakteristický sametovou, krémově hnědou pěnou a výraznou hořkostí,“ uvedl vrchní sládek Jiří Faměra.

Receptura speciálu Merlin Strong zahrnuje kromě tří druhů sladu, vody, a kvalitního chmele také pražený ječmen. Jak již název napovídá, Merlin Strong patří mezi silnější piva – jedná se o 14% speciál s obsahem alkoholu 5,3 % obj.

Na oslavu Dne sv. Patrika

Merlin Strong patří mezi tzv. super speciály, které společnost Pivovary Lobkowicz v některém ze svých sedmi pivovarů připravuje v omezené várce jen jedenkrát do roka k určité příležitosti.

Svatý Patrik je patronem Irska. V angloamerických zemích jeho svátek připadá na 17. března. V minulosti měly oslavy tohoto světce ryze náboženský charakter, dnes jej lidé po celém světě slaví především hudbou, tancem a popíjením tmavého piva.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Černé pivo Merlin Strong přichází nově na trh. Jen v omezeném množství”

  1. petr napsal:

    už se těším,jsem zvědavý

  2. petr napsal:

    už se těším,jsu zvědavý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.