Čertovský pivní speciál točí hospody po celém Česku. Je polotmavý a má 16°

Pivovary Lobkowicz po roce opět připravily limitovanou várku Čertovského speciálu. I letos jej uvařili sládci z Pivovaru Jihlava. Tisícovka hospod po celé republice jej čepuje od středy 5. prosince 2012 do vyčerpání zásob…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Čertovské pivo

Vizuál Čertovského piva

Pivovary Lobkowicz po roce opět připravily limitovanou várku Čertovského speciálu. I letos jej uvařili sládci z Pivovaru Jihlava. Tisícovka hospod po celé republice jej čepuje od středy 5. prosince 2012 do vyčerpání zásob. Novinkou pro letošní rok je dárkové balení obsahující čtyři půllitrové láhve.

Čtěte také: Speciální Adventní pivo zpestří předvánoční čas. Pouze jako točené

Letos již potřetí

„Svatý Mikuláš navštěvuje v doprovodu čerta a anděla české děti již od 13. století. My jsme si říkali, že by byla škoda nepřipravit nějakou čertovinu i pro dospělé, a tak jsme uvařili Čertovský speciál. U pivařů měl obrovský úspěch, proto jej letos vaříme již potřetí,“ uvedl Jaromír Kalina, sládek jihlavského pivovaru.

Polotmavá „šestnáctka“

Čertovský speciál je 16° pivo charakteristické – slovy výrobce – „ďábelsky červenou barvou, andělsky bohatou, jemně narůžovělou pěnou a mikulášsky vyváženou plností a hořkostí“. Obsahuje 7,1 % obj. alkoholu a jihlavští pivovarníci jej uvařili přes 800 hl, tedy o 150 hl více než loni.

Čertovský speciál budou čepovat například hospody zapojené do programu Cesta pivních znalců, jejichž seznam je uveřejněn na www.cestapivnichznalcu.cz. Dárkové balení je možné již nyní zakoupit například v pivovarských prodejnách.

Čtěte také:
Pivovar Litovel uvařil vánoční speciál. Jmenuje se Gustav a má 13,5°
Pivní speciál Zubr MAXXIM navařen v limitované vánoční edici
Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.