Český pivní festival startuje už zítra. Nabídne 100 druhů piv, potrvá dva týdny

Pátý ročník Českého pivního festivalu proběhne na Výstavišti v Praze Holešovicích ve dnech 17. 5. až 2. 6. 2012. Návštěvníci se mohou těšit na největší pivní stan v České republice velikosti fotbalového hřiště…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Český pivní festival

Renomovaný britský deník The Financial Times zařadil největší tuzemskou zábavní akci Český pivní festival Praha 2012 mezi 40 globálních akcí, které stojí za to v roce 2012 navštívit. Český pivní festival Praha 2012 se tak objevil po boku takových akcí, jako jsou Letní olympijské hry v Londýně, mezinárodní filmový festival v Cannes, Wimbledon, či mnichovský Oktoberfest.

Letos již pátým rokem

Pátý ročník Českého pivního festivalu proběhne na Výstavišti v Praze Holešovicích ve dnech 17. 5. až 2. 6. 2012. Návštěvníci se mohou těšit na největší pivní stan v České republice velikosti fotbalového hřiště, který pojme 10.000 milovníků českého piva. Ochutnat české tekuté zlato míří do Holešovic více než 100.000 návštěvníků, z nichž polovina bude ze zahraničí. Cena tolaru je 45,-Kč, tuplák (1 litr) piva stojí tradičně 2 tolary.

Novinkou jsou dny pro menšiny

K novinkám pátého ročníku festivalu patří především dva tematické dny, které jsou věnovány menšinám žijícím v České republice. V pondělí 21. 5. to bude PINK MONDAY oslovující gay komunitu a 28. 5. pak DRAGON DAY, určený Vietnamcům žijícím v ČR. Hlavním mottem obou akcí je integrace menšin do společnosti pod heslem „České pivo spojuje!“.

Největší doprovodnou akcí festivalu pak bude Celosvětový sjezd krajanů, který proběhne druhý víkend festivalu ve dnech 25. 5. až 27. 5. Cílem tohoto sjezdu je vytvořit tradici každoročního setkání Čechů z celého světa, kde jinde nežli u Českého piva.

Český pivní festival stručně:

 • Doba konání: 17. 5. – 2. 6. 2012 (17 dní)
 • Otevírací doba: každý den od 12.00 do 24.00
 • Místo konání: Výstaviště v Praze Holešovicích
 • Vstup: zdarma
 • Kapacita: 10.000 míst k sezení
 • Kurz tolaru: 45,-Kč
 • Rozměr hlavního festivalového stanu: 40x100m
 • Křižíkův pavilon C: pavilon Pivní rozmanitosti (každodenní nabídka malých pivovarů a mikropivovarů)
 • Počet značek nabízených piv: 100
 • Program: živá vystoupení hudebních skupin každý den od 18.00 do 23.30 v hlavním stanu, následně afterparty v Křižíkově pavilonu C každý čtvrtek, pátek a sobotu od 24.00 do 5.00

  Partner portálu:

  Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

  Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
  a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.