Den otevřených dveří pivovaru Velké Březno se blíží. Oslaví 260. výročí založení

Již v sobotu 14. září 2013 se v pivovaru ve Velkém Březně uskuteční tradiční Den otevřených dveří. Brány pivovaru se veřejnosti otevřou ve 12.00 hodin…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Pivovar Velké Březno

Pivovar ve Velkém Březně

Již v sobotu 14. září 2013 se v pivovaru ve Velkém Březně uskuteční tradiční Den otevřených dveří. Brány pivovaru se veřejnosti otevřou ve 12.00 hodin.

Letošní ročník se ponese ve slavnostním duchu: pivovar Velké Březno totiž slaví 260. výročí svého založení. U příležitosti tohoto jubilea bude v areálu pivovaru zakopán sud s odkazem příštím generacím a součástí programu bude křest publikace, která mapuje historii pivovaru Velké Březno.

Bohatý kulturní program

Program dne zahájí ve 14.00 hodin vystoupení skupiny Elán Revival. Slavnostní zahájení je pak naplánováno o hodinu později a jako každoročně nebude chybět naražení prvního sudu piva Březňák. V průběhu odpoledne budou dále vystupovat František Nedvěd (15.30), Rolling Stones Revival (17.00), Karel Kahovec a George and Beatovens (18.30) a Marek Ztracený se svou skupinou (20.00). Hudební lahůdkou a vyvrcholením večera se jistě stane vystoupení Václava Neckáře a skupiny Bacily od 21.30 hodin.

Všechny druhy Březňáka

Vedle muziky se návštěvníci každoročně těší i na doprovodnou zábavu a výtečné pivo. „Čepovat budeme všechny druhy oblíbené značky Březňák. Chybět nebude ani Zlatopramen 11°, která se v pivovaru Velké Březno také vaří. Nabídneme i Zlatopramen Radlery,“ vyjmenovala nabídku Silvie Jacquesová, která má pořádání celé akce spolu se svými kolegy na starosti. Chybět nebudou ani oblíbené pivní soutěže. Mnozí hosté určitě využijí možnosti podívat se do výrobních prostor pivovaru. Příjemné odpoledne a večer ukončí ve 22.30 hodin závěrečný ohňostroj.

Oslava 260. výročí založení

U příležitosti 260. výročí založení pivovaru bude navíc přímo v areálu pivovaru zakopán sud se vzkazy budoucím generacím. Sud by se měl znovu vykopat až v roce 2273 a k jeho obsahu dostanou šanci přispět i samotní účastníci dne otevřených dveří. K podepsání bude také petice za přejmenování nádraží ve Velkém Březně na počest Victora Cibicha, který zde strávil podstatnou část svého života jako přednosta stanice.

Doprava na akci zajištěna

V rámci projektu Pijte s Mírou, který podporuje zodpovědnou konzumaci, budou v areálu k dispozici hlídky s alkoholtestery, které budou zdarma nabízet možnost kontroly alkoholu a dávat návštěvníkům rady ohledně dodržování základních pravidel zodpovědného pití.

Návštěvníci mohou k dopravě do pivovaru využít autobusovou kyvadlovou dopravu z Mírového náměstí v Ústí nad Labem a od restaurace Pošta z Masarykova náměstí v Děčíně. O oblibě Dne otevřených dveří svědčí návštěvnost v loňském roce, kdy i přes chladnější počasí přišlo na 5.000 návštěvníků, kteří vypili 14.000 půllitrů piva.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.