Exkurze v pivovaru Krušovice nově nabízejí fotku se sládky

Společné foto návštěvníka s fotografiemi emeritního krušovického sládka Václava Klouba a toho současného Václava Kosmáka v životní velikosti patří mezi prázdninové atrakce, určené účastníkům exkurzí…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivovar Krušovice

Společné foto návštěvníka s fotografiemi emeritního krušovického sládka Václava Klouba a toho současného Václava Kosmáka v životní velikosti patří mezi prázdninové atrakce, určené účastníkům exkurzí v Královském pivovaru Krušovice. Srpnovou novinkou se stane otevření expozice chmelařství v prostoru Alšovny v budově zámku.

Kromě společné fotky obou sládků, kteří spolupracovali při vaření nové Desítky a Dvanáctky podle tradiční receptury, na návštěvníky v Krušovicích dále během prázdninových měsíců čeká malá expozice přímo na dvoře pivovaru – například historický koňský vůz a sudy.

Nová výstava o chmelařství

Od začátku srpna bude dále v prostoru Alšovny na zámku zpřístupněna výstava věnovaná chmelařství v nejbližším okolí. „Chtěli jsme obohatit standardní exkurzní trasu, kdy ukazujeme varnu, prostory ke kvašení piva, stáčecí linku a vysvěcenou pivovarskou kapli, jedinou svého druhu v České republice. Aby se exkurze v létě staly ještě atraktivnější, obrátili jsme se na našeho dlouholetého partnera, Chmelařské muzeum v Žatci. Vyšli nám vstříc a poskytli exponáty i dobové fotografie. Návštěvníky dále čeká i kreslený film Hop se vrací, který prostřednictvím postavičky chmelového skřítka seznamuje s pěstováním a zpracováním chmele,“ přiblížil novinku specialista na exkurze Josef Helebrant.

Zájemci si na místě mohou koupit i speciální trička s Hopem a další suvenýry. Výstava bude otevřena od pondělka do soboty vždy od 9 do 12 hodin. Odpoledne sem mají možnost přijít objednané skupiny.

Stále více návštěvníků

Královský pivovar Krušovice je častým cílem turistů z Česka i ze zahraničí. Oblíbený pivovar navštívilo za první půlrok 2011 opět více turistů než za stejné období loňského roku – přijelo jich téměř o 5000 více. Z mezinárodní klientely převládají návštěvníci z rusky mluvících zemí a Ukrajiny, kam se krušovické pivo vyváží a kde se těší velké oblibě. Krušovice „těží“ také z výhodné polohy: leží na půl cesty mezi Prahou a Karlovými Vary, kam uvedení cizinci míří nejčastěji. Jezdí sem ale i Nizozemci, Ukrajinci a Češi.

Krušovický pivovar se letos stal středem zájmu také díky uspořádání prvního pivního referenda v dějinách vůbec. Jeho cílem bylo zjistit, jak spotřebitelům chutnají pořádná Desítka a Dvanáctka, uvařené podle tradiční receptury. Celou Českou republiku tak brázdily historické cisterny a automobily, lidé na místě pivo ochutnávali a hlasovali. Podle výsledků referenda uvedená krušovická piva chutnají 97 procentům hlasujících. Čtěte také: Nové Krušovice chutnají 97 % lidí, ukázal průzkum

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.