Gambrinus nabídne pivo i v 1,5litrové PET lahvi

Tradiční české pivo Gambrinus vychází vstříc přáním spotřebitelů a rozšiřuje nabídku balení. Od 13. února bude nejprodávanější české pivo Gambrinus Světlý k dostání i v 1,5litrové PET lahvi…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Gambrinus - PET lahve

Tradiční české pivo Gambrinus vychází vstříc přáním spotřebitelů a rozšiřuje nabídku balení. Od 13. února bude nejprodávanější české pivo Gambrinus Světlý k dostání i v 1,5litrové PET lahvi. Jak vyplývá z průzkumu společnosti TNS AISA, spotřebitelé stále více oceňují u PET balení nerozbitnost, lehkost a snadnou manipulaci. Pivo z tohoto obalu v uplynulém roce vyzkoušelo více než 50 % pivařů.

O piva v plastu je zájem

Trh s recyklovatelnými PET lahvemi je nejrychleji rostoucím segmentem ze všech pivních balení. „Zcela jasně vnímáme zvýšený zájem pivařů o doplnění variant balení značky Gambrinus právě o PET lahev. To je balení, o které si pivaři vyloženi řekli,“ vysvětlil brand manager Gambrinusu Jan Doležel.

A oblibu PET lahví potvrzuje také výzkum společnosti TNS AISA. Výsledky průzkumu ukazují, že v uplynulém roce z totoho balení pilo pivo 54 % pivařů, 28 % dotazovaných pilo pivo z PET lahve alespoň jednou za měsíc. A již bezmála 11 % respondentů minimálně jednou týdně.

Využití při mnoha příležitostech

Z výzkumu společnosti G82, s.r.o. vyplývá, že obliba recyklovatelného plastového balení roste pro jeho praktičnost. Mezi příležitosti konzumace uváděli lidé nejčastěji grilování, sledování televize, posezení s přáteli, ale také rodinný oběd. „Z odpovědí lidí jasně vyplývá, že lehká a znovu uzavíratelná lahev většího objemu poskytuje komfort při pití piva hlavně skupinkám přátel při posezeních u zahradního grilu, či při návštěvách. Dalšími vlastnostmi, které lidé na lahvi oceňují, jsou snadná manipulace či nerozbitnost,“ dodal brand manager značky Gambrinus Jan Doležel.

PET lahve z nově spuštěné linky

Ztvárnění nové lahve pro Gambrinus Světlý speciálně navrhl designér Jan Čapek, který vytvořil i nový vzhled půllitrů Gambrinus pro hospody a restaurace. Gambrinus Světlý v novém balení bude ke spotřebitelům distribuován přímo z plzeňského pivovaru, kde byla vloni investicí 150 milionů korun uvedena do provozu nová stáčecí linka na tento obal. Čtěte také: Prazdroj zahájil zkušební provoz linky na PET lahve za 150 milionů Kč

Nová lahev s Gambrinusem Světlým bude k dostání od 13. února v obchodech po celé České republice.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.