Ginger Beer je pivo nepivo. Jmenuje se tak, ale není jím

Ginger Beer je specifický zázvorový nealkoholický nápoj dochucený citronem a cukrem. Tato originální receptura zázvorového piva vznikla v polovině 17. století v Anglii…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Ginger Beer

Jako Ginger Beer se nejčastěji označuje zázvorový nealkoholický nápoj dochucený citronem a cukrem.

Tato originální receptura zázvorového piva vznikla v polovině 17. století v Anglii. Doporučuje se podávat s ledem a plátkem citronu a je také vynikajícím základem alkoholických koktejlů.

Nejen chutné, ale i zdravé

Zázvor je vysoce ceněn nejen jako aromatické koření do pokrmů, ale také pro jeho léčebné účinky. Zázvor obsahuje látky, které podporují trávení, pomáhají snížit hladinu cholesterolu a doporučují se při nachlazení a chřipce. Zázvor je také velice účinný při cestovních nevolnostech i při ranní nevolnosti v těhotenství.

Ginger Beer je pro svoji ojedinělou chuť ceněn barmany z celého světa, kteří jej využívají při přípravě alkoholických koktejlů. V Česku je nejznámější značkou zázvorového piva Elephant Ginger Beer.

Vedle známějšího nealkoholického Ginger Beer se vyskytují i alkoholická zázvorová piva. Jedná se o „klasická“ piva se zázvorovou příchutí.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.