Kokosový rum Malibu můžete pít samotný i míchaný. Už od roku 1895

Charakteristickou bílou láhev karibského likéru na bázi rumu s příchutí kokosu seženou zákazníci snad ve všech prodejnách či oddělení s alkoholem. Ve světě je Malibu nejprodávanějším „kokosovým rumem“…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Malibu

TIP: Kupte rum Malibu výhodně na e-shopu Alkohol.cz

Charakteristickou bílou láhev karibského likéru na bázi rumu s příchutí kokosu seženou zákazníci snad ve všech prodejnách či oddělení s alkoholem.

Ve světě je Malibu nejprodávanějším „kokosovým rumem“, z velké části je to také dáno tím, že je vyráběn již od roku 1895. Jeho mateřskou zemí je středoamerický Barbados, kde se nyní vyrábí jeho důležitá složka – kokosový extrakt.

Karibská exotika ze Skotska

Vlastníkem receptury více než dvaceti procentního rumu Malibu je nyní společnost Pernod Ricard a alkoholický nápoj je stáčen ve Skotsku, nicméně svou líbeznou vůni a hlavně chuť si zachoval. Vzhledově je velmi čirý. Na trhu jsou nyní i jeho ochucené varianty – sladký meloun, mango, ananas, marakuja a banán. Jak je patrné z tohoto ovocného výběru, Malibu je „koncentrátem“ karibské atmosféry.

Malibu s mlékem i černým čajem

Jako každý rum, i kokosové Malibu je vhodné k přípravě míchaných alkoholických nápojů. Někteří popíječi mají rádi tento nápoj s šumivým vínem nebo dokonce mlékem (a i v Česku je Malibu s mlékem poměrně populární). I výrobce doporučuje různé kombinace, které zpříjemní hlavně teplé letní dny. Jednou z nich je Coco-cooler – jeden díl Malibu s dvěma díly koly a kousky limetky (doporučuje se doplnit chuť angosturou – hořký alkoholický nápoj).

Lze si také namíchat osvěžující „Earl of Paradise Punch“, který se skládá z tří dílů Malibu, dvou dílů jablečného moštu, čtyř dílů chlazeného černého čaje Earl Grey, jedné části limetkové šťávy a jednoho dílu jednoduchého cukrového sirupu. Do džbánku se také přidají čerstvé maliny a samozřejmě nesmí chybět ani led. Míchaný nápoj se zdobí mátou a limetkou.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.