Koktejly proslavené filmem – 3. část

Ve svých slavných dobách se Hollywood vyžíval v bohatých dekoracích a tropických scenériích – neméně exotické byly i podávané drinky. Nabízíme Vám přehlídku těch nejlepších…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Audrey Hepburn se sklenkou

Audrey Hepburn se sklenkou ve filmu Snídaně u Tiffaniho

Ve svých slavných dobách se Hollywood vyžíval v bohatých dekoracích a tropických scenériích – neméně exotické byly i podávané drinky. Nabízíme Vám přehlídku těch nejlepších.

Čtěte předchozí část: Koktejly proslavené filmem – 2. část

Mai Tai

Mai Tai je prý nejlepší – tak zní doslovný překlad tahitského názvu koktejlu, který namíchal Victor Bergeron, zakladatel řetězce barů a restaurací v polynéském stylu. Poprvé jej podával roku 1944 v Kalifornii jako „něco zvláštního“ svým tahitským přátelům. „Pozor tati, tyhle Mai Tai mohou být pěkně silné“ – touto větou varoval svého otce Chad Gates (Elvis Presley) ve filmu Blue Hawaii (1961).

Planter’s Punch

Planter’s Punch vyšel z prostředí cukrových plantáží Jamajky a připisuje se Frankovi Myersovi, který na Jamajce koncem 19. století založil palírnu rumu. Variace Planter’s Punch ve skutečnosti existovaly už od vynalezení rumu v 18. století. Drink hrál vedlejší roli ve filmu Jih proti severu (Gone With the Wind) z roku 1939, kde se temné mraky stahovaly nad slavnými scénami z plantážnického života.

Zombie

Tento drink se pojí s legendárním filmem Snídaně u Tiffaniho (Breakfest At Tiffany’s, 1961), ve kterém Holly Golightlyová (Audrey Hepburn) žádá: „Slibte mi, že mne odvezete domů teprve, až budu opilá – do němoty“. Měla-li Holly Golightlyová v úmyslu opustit party zpitá do němoty, sáhla v případě Zombie po správném prostředku. Drink namíchal roku 1934 majitel hollywoodské restaurace Don Beach.

-val-
Zdroj obrázku: Geekscape.net

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Koktejly proslavené filmem – 3. část”

  1. Gamer napsal:

    Zombie jsem koušel a mohu všem doporučit.

  2. […] Čtěte také: Koktejly proslavené filmem – 1. část Koktejly proslavené filmem – 2. část Koktejly proslavené filmem – 3. část […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.