Kratom místo alkoholu? Rostlina pomáhá při relaxaci, stresu i bolesti

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Kratom a alkohol

Kratom, známý také pod názvem Mitragyna speciosa, je tropický strom pocházející z jihovýchodní Asie, který má dlouhou historii používání jako tradiční lék. V posledních letech si získal oblibu jako potenciální náhrada alkoholu.

Čtěte také: Kratom a alkohol: Míchat či nemíchat? Čtěte rizika

Alkohol, který ne vždy prospívá

Alkohol je široce používaná psychoaktivní látka, která může mít negativní účinky na fyzické a duševní zdraví. Dlouhodobé užívání alkoholu může vést k poškození jater, srdečním onemocněním a závislosti. Může také přispívat k sociálním problémům, jako je domácí násilí, kriminalita a bezdomovectví. V důsledku toho mnoho lidí hledá alternativní způsoby, jak se uvolnit a relaxovat bez negativních důsledků spojených s alkoholem.

Tradiční užívání a výhody kratomu

Kratom je látka rostlinného původu, která se v jihovýchodní Asii používá již po staletí jako přírodní prostředek proti bolesti, úzkosti a únavě. Získává se z listů stromu kratom a lze ji konzumovat v různých formách, včetně prášku, kapslí a čaje.

Jednou z hlavních účinných látek kratomu je mitragynin, o němž se předpokládá, že má řadu psychoaktivních účinků. Předpokládá se, že působí na stejné receptory v mozku jako opioidy, ačkoli sám o sobě opioidem není. To znamená, že může mít na organismus podobný účinek jako opioidy, například snižovat bolest a zvyšovat pocit euforie. Předpokládá se však, že má také nižší riziko vzniku závislosti a předávkování než opioidy.

Tip: Kupte extra kvalitní kratom od 27 Kč
— od českého TOP dodavatele na e-shopu www.adamkrupa.cz

Kratom jako chytrá náhrada alkoholu

Někteří lidé začali kratom užívat jako náhradu alkoholu. Zjistili, že má podobný účinek na jejich náladu a může jim pomoci uvolnit se a relaxovat. Na rozdíl od alkoholu však kratom nepůsobí depresivně a není spojen se stejnými negativními důsledky, jako je závislost, kocovina a zhoršený úsudek.

Kratom navíc může také pomoci zmírnit příznaky odvykání alkoholu, jako jsou úzkost, nespavost a bolesti svalů.

Kratom užívejte promyšleně a opatrně

Je důležité si uvědomit, že kratom není v současné době v Česku regulován a vědecký výzkum jeho účinků a možných rizik je omezený. Přestože pro některé lidi může být kratom užitečnou náhradou alkoholu, je důležité k němu přistupovat opatrně.

Závěrem lze říci, že kratom, tropický strom pocházející z jihovýchodní Asie, si získal oblibu jako potenciální náhrada alkoholu díky své schopnosti pomáhat relaxovat a uvolnit se bez negativních následků spojených s alkoholem. Je však důležité přistupovat k němu opatrně a před vyzkoušením zvážit jak výhody jeho užívání, tak i možná rizika.

Tip: Kupte extra kvalitní kratom od 27 Kč
— od českého TOP dodavatele na e-shopu www.adamkrupa.cz

-rai-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Comments are closed.