Ledové víno ze Znovínu zvítězilo v největší soutěži ledových vín na světě

Ryzlink rýnský 2009 ledové víno z firmy Znovín Znojmo, a.s. se stal v USA šampionem největší charitativní soutěže na světě – The Finger Lakes International Wine Competition. Víno získalo titul..

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Ryzlink rýnský 2009 ledové víno z firmy Znovín Znojmo, a.s. se stal v USA šampionem největší charitativní soutěže na světě – The Finger Lakes International Wine Competition. Víno získalo titul „Best Ice Wine“ a jako „Best in Show“ byl v kongresovém centru Rochester Plaza nadšeně aplaudován. Titul je o to cennější, že soutěž je pořádána v regionu celosvětově proslaveném ledovými víny, ať z kanadské nebo americké strany Ontarijského jezera.

Již sama kategorie přírodních ledových vín je ve Finger Lakes se 79 vzorky největší soutěží ledových vín na světě. A o desítkách dalších přírodně vysoce sladkých vín (slámových, cibébových, bobulových výběrů, TBA, tokajských výběrů, ledových ciderů apod.) nemluvě.

Vítěz v silné konkurenci

„Do finálového rozstřelu postoupilo ze základního bodování 17 nejvýše hodnocených ledových vín, všechna nejméně se zlatou medailí,“ vysvětluje Iva Kováříková, vydavatelka časopisu SOMMELIER, jedna ze sedmi finálových hodnotitelů této kategorie. „Nejprve jsme eliminovali ve dvou kolech z dokonalých ty o něco méně dokonalé vzorky, pěti posledním pak každý z nás přiřadil pořadí – a ze tří vidalů a dvou ryzlinků vyhrál ten s nejnižším součtem umístění. Že byl ze Znovínu Znojmo jsem se ale dozvěděla až z blahopřání hlavního komisaře Rona Daughertyho po skončení soutěže, Znovínu upřímně blahopřeji,“ dodala Kováříková.

Soutěžilo přes 3500 vín

Letošního ročníku soutěže Finger Lakes International Wine Competition se zúčastnilo 3506 vín od 900 producentů z 20 zemí světa, všech 50 států USA a 5 kanadských provincií. Vína hodnotilo přes 70 degustátorů ze 14 zemí. Účast vín z České republiky a Slovenska opět organizovala redakce časopisu SOMMELIER, která shromáždila a na dvou paletách odeslala do USA na 600 kilo vzorků.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Ledové víno ze Znovínu zvítězilo v největší soutěži ledových vín na světě”

  1. […] Vítězem soutěže Vinařství roku 2012, pořádané Svazem vinařů ČR, se stala společnost Znovín Znojmo, a.s. Ocenění pro nejlepší tuzemské vinařství za práci a úspěchy v uplynulém roce převzal během slavnostního galavečera 28. března v pražské Lucerně zástupce vinařství Ing. Zdeněk Palát. Čtěte také: Ledové víno ze Znovínu zvítězilo v největší soutěži ledových vín na svět… […]

  2. […] Čtěte také: Ledové víno ze Znovínu zvítězilo v největší soutěži ledových vín na svět… […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.