Letošní Pilsner Fest navštívilo 42 tisíc lidí a vypilo se 650 hektolitrů piva

Na tradiční oslavu plzeňských piv Pilsner Fes, který se konal 26. a 27. srpna, zavítalo 42 tisíc návštěvníků, kteří vypili 130 tisíc plzeňských piv. Ani páteční vedra, ani sobotní déšť neubraly letošnímu ročníku na skvělé atmosféře…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pilsner Fest

Na tradiční oslavu plzeňských piv Pilsner Fest, který se konal 26. a 27. srpna, zavítalo 42 tisíc návštěvníků, kteří vypili 130 tisíc plzeňských piv.

Ani páteční vedra, ani sobotní déšť neubraly letošnímu ročníku na atmosféře. V pátečním třicetistupňovém horku padl rekord v hromadném přípitku a vznikl také zcela nový český rekord v držení tupláků.

Po oba dva dny se 163 výčepních kohoutů s plzeňskými pivy téměř nezastavilo. Dle očekávání se největší oblibě těšily nefiltrované ležáky Pilsner Urquell a Gambrinus. Dalšími pivy, která mohli na Pilsner Festu návštěvníci ochutnat, byly především nealkoholický Birell či speciály Master či Frisco.

Už v pátek večer se podařilo překonat loňský rekord v hromadném přípitku. Na úspěch Pilsner Festu, ale i na historický postup plzeňských fotbalistů do Ligy mistrů si připilo pivy Pilsner Urquell a Gambrinus v třetinkových plechovkách neuvěřitelných 5493 lidí! Rekord potvrdil komisař pelhřimovské agentury Dobrý den.

Letošní průběh Pilsner Festu významně ovlivnilo velmi proměnlivé počasí. Po pátečním horku, kdy teploměr šplhal ke 35°C, klesla teplota téměř o dvacet stupňů a festival pokračoval v deštivém počasí. Ani tyto rozmary počasí však nic neubraly na skvělé atmosféře. Při koncertech známých kapel, jako jsou No Name, Kryštof, Tři sestry, Monkey Business nebo Chinaski, bylo pod pódii vždy plno.

Festivalový program také představil zbrusu novou soutěž, která se v ČR konala poprvé – mistrovství v držení dvou tupláků. Největším silákem, který ve finále dokázal v předpažení udržet v každé ruce tuplák s pivem po nejdelší čas, byl Miroslav Duda, který svým rekordním časem 10 minut a 21 sekund získal titul mistra ČR v této disciplíně.

Návštěvnické trasy obou pivovarů byly zejména v pátek velmi v kurzu, protože lidé se rozhodli při pátečním vedru pro příjemní ochlazení v pivovarských sklepích. Kapacita prohlídkových tras tak byla zcela využita a Prazdrojem i Gambrinusem prošly stovky návštěvníků.

„I letos se kromě skvělé hudební produkce návštěvníci festivalu zabavili bohatým doprovodným programem. Atmosféra byla výtečná po oba dny, i když v pátek se hosté trochu zapotili a v sobotu potřebovali deštníky a pláštěnky. Jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo překonat loňský rekord v přípitku,“ zhodnotily letošní ročník Pilsner Festu za organizátory Tereza Nováková a Veronika Nosková z Plzeňského Prazdroje.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Letošní Pilsner Fest navštívilo 42 tisíc lidí a vypilo se 650 hektolitrů piva”

  1. […] Čtěte také: Letošní Pilsner Fest navštívilo 42 tisíc lidí a vypilo se 650 hektolitrů piva […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.