Likérku Granette si lidé pletou se zaniklým lihovarem v Trmicích

Krásnobřezenská likérka Granette má opět problémy se záměnou s průmyslovým lihovarem v Trmicích, jehož výroba skončila a zaměstnanci jsou propouštěni. Někteří obchodní partneři z ostatních…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Granette

Krásnobřezenská likérka Granette má opět problémy se záměnou s průmyslovým lihovarem v Trmicích, jehož výroba skončila a zaměstnanci jsou propouštěni. Někteří obchodní partneři z ostatních regionů republiky, kteří podrobněji neznají Ústí nad Labem, mají obavy o budoucí obchodní vztahy s likérkou.

„Nejsme v insolvenci, nepropouštíme a vůbec už nepočítáme s ukončením výroby! Jsme ústecká likérka a ne trmický průmyslový lihovar,“ řekl výrobní ředitel likérky Jan Valušek.

Není to poprvé

Podobná situace poprvé nastala v roce 2009, kdy se v médiích objevila první zpráva o zastavení zkušebního provozu průmyslového lihovaru v Trmicích u Ústí nad Labem. „Obchodní partneři ze vzdálenějších míst vědí, že naše likérka je na předměstí Ústí nad Labem, ale už nerozlišují Trmice a Krásné Březno. Termín lihovar a likérka si pak plete většina lidí právem, protože hlavní surovinou každé likérky je líh. Dříve skoro každá likérka měla svůj lihovar, nebo chcete-li, každý lihovar svou likérku„, dodal ředitel společnosti Pavel Kadlec.

Od nového roku s novým názvem

Krásnobřezenská likérka Granette od 1. ledna letošního roku naopak „pohltila“ další likérku – Starorežnou Prostějov a téměř zdvojnásobila svoji kapacitu a tržní potenciál. Sídlo nové firmy GRANETTE & STAROREŽNÁ Distilleries je právě v Krásném Březně. „Na výrobu likérů zpracováváme líh jemný a velejemný potravinářský a vinné a ovocné destiláty, které nakupujeme od renomovaných českých a zahraničních výrobců. Například vinný destilát nakupujeme výhradně z Francie. Nový lihovar v Trmicích měl vyrábět průmyslový líh pro výrobu pohonných hmot,“ upřesnil výrobní ředitel Valušek.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Likérku Granette si lidé pletou se zaniklým lihovarem v Trmicích”

  1. Jiří Dostál napsal:

    Vážení mám doma dvě pulitrové lahve KlasikK Tuzemský Krásnobřezenecký Tuzemák s kolky;
    808908H1BD,808916E1BD;8594000202226; a L112861010U na druhé lahvi je kod umazaný děkuji za odpověď přeji pěkný den Jiří Dostál

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.