Metaxa je pokladem Řecka. Vyrábí se přes 120 let

Řecko má bohatou historii, nádherné slunce a Metaxu. Vynálezcem tohoto nápoje je vinař Spyros Metaxas, který se nechal inspirovat starověkým receptem…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Metaxa

Řecko má bohatou historii, nádherné slunce a Metaxu.

Vynálezcem tohoto nápoje je vinař Spyros Metaxas, který se nechal inspirovat starověkým receptem. A tak mohla vzniknout v roce 1888 v řeckém městě Piraeus Metaxa.

Výroba Metaxy

Nezbytnou složkou pro výrobu Metaxy je právě řecké slunce, na kterém uzrají a později se vysuší hrozny ze tří řeckých odrůd (Savation, Sultanina, Black Corinth). Zkvašený vinný mošt se dvakrát destiluje tradiční metodou a poté zraje minimálně tři roky v dubových sudech. Počet let je na lahvích označen hvězdičkami. Po tomto procesu se míchá s vybranými muškátovými víny, aby získala charakteristickou chuť a sladkost, která činí Metaxu jedinečnou.

Hvězdičky na etiketě

Počet hvězdiček na etiketách Metaxy odpovídá počtu let zrání. Z obchodů můžeme znát především pěti a sedmi hvězdičkové. Existují však i dvanácti a šestnáctihvězdičkové, avšak tyto skvosty většinou zůstávají na řeckém trhu a vyvážejí se jen v malém množství.

Metaxu si dnes lidé vychutnávají v 75 zemích světa včetně České republiky. Pije se buď samostatně s ledem nebo je základem pro některé koktejly, jakými jsou například Anguri Sour, Caipi-taxa nebo Greek Mojito.

-ver-

Zdroj obrázku: MariuszLysien.Wordpress.com

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.