Mezi 10 nejhoršími potravinami na trhu je pivo Ambrosius Free

Podle výsledků průzkumu, které představil Zemědělský svaz České republiky, je jednou z „10 nejhorších potravin na českém trhu“ nealkoholické pivo Ambrosius Free. V žebříku skončilo na 9. místě. Výrobcem této „dobroty“ je Pivovar Holba…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo ve sklenici

Podle výsledků průzkumu, které představil Zemědělský svaz České republiky, je jednou z „10 nejhorších potravin na českém trhu“ nealkoholické pivo Ambrosius Free. V žebříku skončilo na 9. místě. Výrobcem této „dobroty“ je Pivovar Holba.

Největšími nectnostmi piva je nadměrné množství chemikálií, umělé sladidlo a barvivo.

Porotci hodnotí

„Je v něm cítit něco navíc, co tam nepatří. Má podivnou pachuť,“ uvedla gastronomická novinářka Hanka Michopulu a složení jí dává za pravdu.

„Tomu, kdo považuje pivo za přírodní produkt, by po přečtení údajů o složení asi vstávaly vlasy hrůzou na hlavě. Otázkou je, co si představit pod pojmy ,upravený chmel‘ a ,chmelový extrakt‘. Něco z chmelu to asi obsahovat bude, ale kdo ví co. Z dále uváděných látek je šokující náhradní sladidlo. Že by bylo toto pivo určeno jen pro diabetiky? Barvivo a kyselina již jen doplňují celkový nepříznivý dojem,“ rozebral složení nealkoholického piva odborník na výživu a potravinářský technolog Vít Syrový.

Na zbývajícíh devíti místech v žebříčku „10 nejhorších potravin na českém trhu“ se dále umístily např. konkrétní značky limonád, špekáčků nebo slaných snacků.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.