Na Oktoberfest 2012 v Německu dorazilo méně lidí

Kultovní událost pivní kultury, německý Oktoberfest, se konal i letos. Na již 179. ročníku festivalu se ale v Mnichově letos sešlo méně lidí, než před rokem. Oktoberfest tentokrát přilákal 6,4 milionu lidí…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo ve sklenici

Kultovní událost pivní kultury a největší akce tohoto typu na světě, německý Oktoberfest, se konal i letos. Na již 179. ročníku festivalu se ale v Mnichově sešlo méně lidí, než před rokem. Oktoberfest tentokrát přilákal 6,4 milionu lidí, tedy o půl milionu méně než v roce 2011. Návštěvníci festivalu zkonzumovali na 6,9 milionu tupláků. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.

Čtěte také: Oktoberfest 2011 byl rekordní. Vypilo se 7,5 milionu litrů piva

Letošní ročník byl také ve znamení výtržností. Policie zasahovala u 2000 případů a Červený kříž musel „oživit“ asi 800 návštěvníků, kteří to s konzumací piva přehnali. Oktoberfest se letos konal na menším prostoru než obvykle, protože se zároveň konaly místní zemědělské slavnosti, které se opakují každým čtvrtým rokem.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.