Alkoholická boule — recept na drink s ovocem, vhodný nejen na Silvestra

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Bowle

Pořád tápete a nevíte, jaký alkohol na silvestrovský večer namíchat? Zkuste bowli… neboli česky bouli.

Alkoholická boule patří spíše mezi zapomenuté a letní pití, k silvestrovské oslavě s více lidmi však může být ideální. Existuje nekonečně mnoho variant jak tento alkoholický nápoj připravit, vždy tedy bude originální.

Recepty na bouli lze najít v mnoha kuchařkách, dokonce i těch tradičních. Nám posloužila Velká kuchařka Viléma Vrabce, která se objevila v knihkupectvích Levné knihy.

Recept na alkoholický drink boule

Základem receptu na bowli je klasické víno, doporučuje se víno spíše lehké. To se osladí jemným pískovým cukrem nebo cukrovým sirupem. „Příliš sladká bowle vyvolává nejen žízeň, ale někdy i nevolnost,“ varuje ve své knize Vilém Vrabec.

Poté se přidává do oslazeného vína aromatické ovoce, případně bylinky nebo dokonce i kořenová zelenina. To záleží čistě na chuti konzumentů. Vhodné jsou například třešně, maliny, jahody, broskve a podobné ovoce. Bowle by také měla zůstat čirá, proto by se ovoce mělo velmi opatrně zamíchat.

Mezi speciální doporučení k receptu na bouli patří i předchozí úprava ingrediencí – ovoce se posype jemným pískovým cukrem, polije se trochou destilátu a nechá se v chladu na jednu až dvě hodiny uležet.

Správné podávání alkoholické boule

Bowli je vhodné míchat ve skleněné nádobě tvaru „půlkoule“. Ideální teplota se pohybuje okolo 10°C, proto je dobré nádobu obalit ledem, resp. vložit ji do větší nádoby s kostkami ledu. Těsně před podáváním se do bowle přilije šumivé víno nebo pro méně odvážné sodovka.

K míchanému alkoholickému nápoji — bowli neboli bouli — se podle kuchařky hodí různé piškotové zákusky, sušenky, miňonky nebo naopak slané mandle či tyčinky. Tak s chutí do toho!

-les-

Zdroj obrázku: Wikipedia.com

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.