Na soutěži piv Pivex budou nově soupeřit i minipivovary

Tradiční soutěž Zlatý pohár Pivex přichází letos s novinkou. Poprvé zařazuje novou kategorii Minipivovary. Vyhlášená anketa tak reaguje na posun pivního trhu a rostoucí zájem o piva z malých pivovarů…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivní speciály

Tradiční soutěž piv Zlatý pohár Pivex přichází letos s novinkou – poprvé zařazuje novou kategorii Minipivovary. Vyhlášená anketa tak reaguje na posun pivního trhu a rostoucí zájem o piva z malých pivovarů. Celkem se do prvního ročníku nově vyhlašované kategorie přihlásilo 10 minipivovarů.

Hlavní část soutěže bude ovšem patřit pivům z velkých průmyslových pivovarů, kterých letos soutěží 16, a to celkem se 45 značkami piv. Chybět nebudou piva z produkce Heinekenu, Plzeňského Prazdroje ani Pivovarů Lobkowicz. V loňském roce se soutěže zúčastnilo 39 pivních značek od 19 výrobců.

Zlatý pohár Pivex patří k nejprestižnějším pivním soutěžím v Česku. Vzorky prochází dvoukolovým hodnocením za účasti odborníků. Soutěž se letos koná již podvacáté. V loňském ročníku zvítězil v kategorii ležáků světlý Zubr Premium, v kategorii světlých výčepních piv se na prvním místě umístil Gambrinus. Nejlepším jedenáctistupňovým pivem se stal Velkopopovický Kozel Medium a nejlepší nealkoholické pivo měl dle výsledků ankety Staropramen.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Na soutěži piv Pivex budou nově soupeřit i minipivovary”

  1. […] Čtěte také: Na soutěži piv Pivex budou nově soupeřit i minipivovary […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.