Národní soutěž vín v České republice 2011 zná své vítěze

Šampionem, tedy vůbec nejlépe hodnocených vínem Národní soutěže vín v České republice, se stalo pro rok 2011 Veltlínské zelené výběr z hroznů 2009 ze Zámeckého vinařství Bzenec s.r.o.

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Národní soutěž vín - degustátoři

Zástupci Národního vinařského centra, Svazu vinařů České republiky a hodnoticí komise vyhlásili krátce po dokončení druhého závěrečného kola hodnocení výsledky Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice.

Šampionem, tedy vůbec nejlépe hodnocených vínem celé soutěže, se stalo pro rok 2011 Veltlínské zelené výběr z hroznů 2009 ze Zámeckého vinařství Bzenec s.r.o.

Titul Šampiona byl stejně jako tituly vítězů jednotlivých kategorií vyhlašován letos vůbec poprvé. Šampion Národní soutěže vín Veltlínské zelené výběr z hroznů 2009 ze Zámeckého vinařství Bzenec s.r.o. se zároveň stal vítězem kategorie suchých a polosuchých bílých vín. Jako druhé nejlepší víno této kategorie byl odbornou komisí vyhodnocen Sauvignon pozdní sběr 2009 z vinařství Vinselekt Michlovský a.s. Třetí místo pak získal Müller Thurgau pozdní sběr 2009 z firmy Moravíno s.r.o.

Mezi červenými nejvíce zazářilo Rulandské modré výběr z hroznů 2009 z vinařství Patria Kobylí a.s. Druhé místo získal Merlot pozdní sběr 2009 z firmy Vinium a.s. a třetí místo připadlo vínu Alibernet pozdní sběr 2009 z Vinařství u Kapličky s.r.o.

V kategorii bílých polosladkých vín zvítězil Sauvignon výběr z hroznů 2009 z Vinařství Josef Dufek. Druhé místo získal Hibernal pozdní sběr 2009 z vinařství Horákova firma a.s. a třetí místo patří Chardonnay výběr z hroznů 2009 ze Střední odborné školy vinařské a středního odborného učiliště zahradnického Valtice.

V kategorii sladkých vín se porota shodla na Ryzlinku rýnském ledovém vínu 2009 firmy Znovín Znojmo a.s.. Druhé místo získalo Chardonnay slámové víno 2007 z vinařství Vinum Moravicum a.s. a třetím nejlépe hodnoceným sladkým vínem se stalo Sylvánské zelené ledové víno 2009 z Rodinného vinařství Košut s.r.o.

Nejlepší kolekci vín do soutěže přihlásila firma Vinařství Josef Dufek.

V prvním kole Národní soutěže vín bylo na základě nominací z podoblastních předkol hodnoceno 498 vín, ze kterých postoupilo 200 do 2. kola, které proběhlo 11. 1. v Praze.

Kromě titulů Šampiona a vítězů jednotlivých kategorií byla vybrána dle jednotlivých vinařských oblastí a podoblastí ČR také stovka moravských a českých vín pro rok 2011, oceněných titulem „Salon vín České republiky“. Tato kolekce našich nejlepších vín bude vyhlášena při otevírání celoroční degustační expozice Salonu vín České republiky na zámku ve Valticích dne 25. února 2011.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.