Nejlepší víno České republiky vybere porota ve čtvrtek

Ve čtvrtek 10. ledna v Mikulově vybere odborná porota nejlepší víno České republiky pro rok 2013. Finálovým hodnocením dvou set nejlepších moravských a českých vín vyvrcholí Salon vín – Národní soutěž vín 2013, největší a nejvyšší soutěž vín v České republice…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Ve čtvrtek 10. ledna v Mikulově vybere odborná porota nejlepší víno České republiky pro rok 2013. Finálovým hodnocením dvou set nejlepších moravských a českých vín vyvrcholí Salon vín – Národní soutěž vín 2013, největší a nejvyšší soutěž vín v České republice. Kromě absolutního Šampiona, který bude zveřejněn krátce po skončení hodnocení, vzejde z finálového kola také složení Salonu vín ČR 2013, tedy držitelé prestižního titulu Salon vín ČR a skladba vín v prestižní degustační expozici Salon vín ČR umístěné ve sklepních prostorách Státního zámku ve Valticích.

Rekordní ročník

„Letošní ročník byl s počtem přes 1600 přihlášených vín rekordní. Konkurence, a tedy i kvalita Salonu vín ČR, tak rok od roku roste. Šampion pro rok 2013 se bude muset prosadit opět mezi více soupeři, a půjde tak nepochybně o víno naprosto výjimečné a svou kvalitou výrazně přesahující hranice České republiky a středoevropského vinařského regionu,“ komentoval očekávání ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Degustační expozice Salonu vín ČR bude slavnostně otevřena v pátek 1. března 2013 a od soboty 2. března do 31. ledna 2014 bude Salon vín ČR otevřen široké veřejnosti. Nad Salonem vín ČR stejně jako v předešlých letech převzal záštitu prezident republiky Václav Klaus.

První kolo Salonu vín proběhlo ve dnech 11. až 13. prosince 2012 ve specializovaném pracovišti Národního vinařského centra na zámku ve Valticích. Degustátoři vybrali z celkových 696 vzorků od 106 vinařských firem celkem 200 nejlepších vín, která postoupila do druhého kola.

Salon vín ČR

Vína uložená v degustační expozici Salonu vín ČR jsou určena ke vzdělávání návštěvníků o víně a propagaci a podpoře našeho vinařství. Široká veřejnost, včetně zahraničních návštěvníků, má možnost naše nejlepší vína ochutnat na jednom místě a v reprezentativních prostorách a zároveň se dozvědět všechny podstatné informace o každém víně i výrobcích, jejichž vína budou v Salonu vín České republiky zastoupena. Samozřejmostí je také možnost jakékoli z vystavených vín si také pro neobchodní účely zakoupit.

Salon vín – národní soutěž vín – je vyvrcholením celého systému soutěží a hodnocení vín, který se skládá z 5 oblastních soutěží Národní soutěže vín: 4 soutěže ve vinařské oblasti Morava podle jednotlivých podoblastí (znojemská, mikulovská, velkopavlovická a slovácká) a dále soutěž vinařské oblasti Čechy. Celkově se všech nominačních podoblastních soutěží zúčastnilo 1622 vín, což dělá z Národní soutěže vín s přehledem největší soutěž vín v České republice.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.