Nejlepším Sauvignonem v USA bylo vyhlášeno víno z Moravy

Titul nejlepšího Sauvignonu výstavy a dalších 79 medailí si vezou moravští a čeští vinaři z největší a nejuznávanější mezinárodní výstavy vín v USA International Wine Competition pořádané v San Franciscu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sauvignon 2010 od Vinařství Líbal

Titul nejlepšího Sauvignonu výstavy a dalších 79 medailí si vezou moravští a čeští vinaři z největší a nejuznávanější mezinárodní výstavy vín v USA International Wine Competition pořádané v San Franciscu.

Účast našich vín proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra.

Dohromady 79 medailí

Celkem moravští a čeští vinaři získali v San Franciscu titul pro nejlepší Sauvignon soutěže a spolu s ním jednu velkou zlatou medaili, 5 zlatých, 24 stříbrných a 50 bronzových medailí, tedy ještě o tři medaile více než v loňském roce.

„V San Franciscu se našim vinařům dařilo už vloni, ale zisk titulu nejlepšího vína ve své odrůdě je spolu s dalšími cennými medailemi úspěch opravdu nevídaný,“ komentoval jedinečný významný úspěch našich vinařů Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Velká zlatá pro Vinařství Líbal

Velká zlatá medaile a titul nejlepšího Sauvignonu v silné mezinárodní konkurenci 240 vín této odrůdy je mimořádným vyznamenání nejen pro Vinařství Líbal s.r.o. z Horních Dunajovic, ale i také pro všechny vynikající moravské a české Savignony a jejich výrobce. Oceněný Sauvignon je navíc vůbec prvním VOC (Víno Originální Certifikace), které se takto významně prosadilo na mezinárodní soutěži.

„Náš vítězný Sauvignon je výrazné aromatické víno, které má na ročník 2010 velmi pěkně vyvážené cukry a kyseliny. Je to typické víno pro VOC Znojmo, přesně naplňuje myšlenku jeho vzniku a jeho úspěch v mezinárodním srovnání jen potvrzuje, že jsme se vydali správnou cestou,“ poznamenal k udělení prestižního titulu vinař Marek Líbal.

Oceněna i další vinařství

Vedle Vinařství Líbal, které kromě velké zlaté (Sauvignon 2010 VOC) získalo ještě jednu stříbrnou (Veltlínské zelené, slámové víno 2005) a jednu bronzovou medaili (Tramín červený, výběr z hroznů 2009), uspělo také Vinařství Petr Skoupil s jednou zlatou (Sauvignon, pozdní sběr 2010), třemi stříbrnými (Veltlínské zelené, kabinetní víno 2010, Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2010, Frankovka, pozdní sběr 2009) a pěti bronzovými medailemi (Modrý Portugal, pozdní sběr 2009, Pálava, pozdní sběr 2010, Ryzlink vlašský, kabinetní víno 2010, Müller Thurgau, kabinet 2010, Dornfelder, pozdní sběr 2009). Tři stříbrné (Sylvánské zelené, pozdní sběr 2010, Neuburské, pozdní sběr 2010, Veltlínské zelené, výběr z hroznů 2009) a čtyři bronzové (Neuburské, výběr z hroznů 2009, Müller Thurgau, výběr z hroznů 2010, Veltlínské zelené, pozdní sběr 2009, Ryzlink vlašský, pozdní sběr 2009) si odváží Vinné sklepy Valtice a po dvou zlatých (Veltlínské zelené, pozdní sběr 2010, Modry Portugal, pozdní sběr 2009) a dvou bronzových (Sauvignon, ledové víno 2010, Ryzlink rýnský, ledové víno 2010) také Vinařství Josef Dufek.

Když v roce 2009 vzniklo ve Znojmě, jako prvním místě v České republice první, sdružení vinařů značících svá vína dle původu v daném regionu a vysokých nároků na kvalitu – VOC (Vína Originální Certifikace), šlo zejména o krok pomáhající českým spotřebitelům v orientaci na mimořádně rozmanitém trhu moravských a českých vín. Už v roce 2010 se však první víno VOC (Ryzlink rýnský, VOC, 2009, Vinařství LAHOFER, a.s.) stalo šampionem znojemské vinařské podoblasti, aby v letošním roce VOC získalo velkou zlatou medaili a titul nejlepšího Sauvignonu na největší a nejuznávanější mezinárodní soutěži vín v USA.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.