Nejlepším vínem v Čechách je Tramín červený z Velkých Žernosek

Nejlepším vínem, tedy Šampionem, vinařské oblasti Čechy se v Národní soutěži vín, nejvyšší soutěži vín v České republice, stal Tramín červený, pozdní sběr 2009 z Žernoseckého vinařství, s.r.o. Nejlepším červeným vínem…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Národní soutěž vín

Nejlepším vínem, tedy Šampionem, vinařské oblasti Čechy se v Národní soutěži vín, nejvyšší soutěži vín v České republice, stal Tramín červený, pozdní sběr 2009 z Žernoseckého vinařství, s.r.o. Nejlepším červeným vínem zvolila porota víno Fratava, jakostní 2009 z Lobkowiczkého zámeckého vinařství, s.r.o.

Kromě kategorie bílých suchých a polosuchých vín a červených vín vybírala porota z celkových 57 přihlášených vzorků také nejlepší růžové víno, kterým se stalo Rulandské modré, 2010 z Vinařství v Tróji, nejlepší bílé polosladké víno – Rulandské bílé, pozdní sběr 2007 České zemědělské univerzity v Praze a nejlepší sladké víno – Rulandské šedé, výběr z bobulí 2007 také z Žernoseckého vinařství, které tak zároveň získalo cenu za nejlepší kolekci vín soutěže. 33 nejlépe hodnocených vín navíc postupuje do dalších už celostátních kol Národní soutěže vín, kde se budou ucházet o titul absolutního Šampiona České republiky a umístění v Salonu vín ČR, stovky nejlepších vín pro daný rok vystavené ve státním zámku ve Valticích.

„V Litoměřicích se sešla velmi zajímavá a pestrá sestava kvalitních vín. Porota tak mohla udělit 5 zlatých, 11 stříbrných a jednu bronzovou medaili. Dle kvality a udělených bodů by bronzových medailí mohlo být dalších 21, ale pro zachování výlučnosti tohoto prestižního ocenění jsou medaile udělovány maximálně 30 % nejlépe hodnocených vín. Výrazná většina přihlášených vzorků tedy uspěla,“ komentoval vysokou kvalitu vín z vinařské oblasti Čechy Martin Půček ze Svazu vinařů ČR, který Národní soutěž vín za podpory Vinařského fondu pořádá.

Výstava pro veřejnost

Veřejnost bude mít jedinečnou příležitost seznámit se s nejlepšími víny z vinařské oblasti Čechy na vlastní chuťové pohárky už v pátek 24. června od 14 hod. v gotickém hradě v Litoměřicích, kde proběhne výstava soutěžních vín. Za vstupné 30,- Kč + 5,- Kč za každý degustační žeton budou návštěvníci moci ochutnávat a také nakupovat soutěžní vína a porovnávat své názory se závěry odborné poroty. Kromě ochutnávání vzorků účastnících se Národní soutěže vín si mohou návštěvníci také prohlédnout gotický hrad a zavítat zde do expozice českého vinařství.

O vinařské soutěži Čechy

Vinařská oblast Čechy nabízí díky svému rozptýlení na velkém území na svých 630ti hektarech vinic mimořádně rozmanité spektrum půdních a klimatických podmínek, a tedy i množství velmi zajímavých a nezaměnitelných vín. Vinice jsou po Čechách roztroušeny od malebných vinic na mnoha místech Prahy, přes Beroun, Kutnou Horu, Litoměřice a podél Labe od Mělníka až po Ústí nad Labem. Nejvíce se zde daří odrůdám Müller Thurgau, Ryzlink rýnský, Rulandské šedé a bílé a z červených vyniká Svatovavřinecké, Modrý Portugal, Zweigeltrebe a Rulandské modré.

O Národní soutěži vín

Národní soutěž vín je ucelený systém hodnocení vín, který má za cíl vícekolově hodnotit vína z České republiky a těm nejlepším umožnit další postup až po závěrečné hodnocení. Toto 2. celostátní kolo Národní soutěže vín určí absolutního Šampiona, vítěze kategorií, nejlepší kolekci a dle podoblastního principu vybere stovku nejlepších vín České republiky pro daný rok. Těchto sto nejlépe hodnocených vín bude následně umístěno v Salonu vín, celoroční degustační expozici ve sklepení státního zámku ve Valticích. Čtěte také: 1. května začíná Národní soutěž vín 2011

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Nejlepším vínem v Čechách je Tramín červený z Velkých Žernosek”

  1. […] Čtěte také: Nejlepším vínem v Čechách je Tramín červený z Velkých Žernosek […]

  2. […] Čtěte také: V Národní soutěž vín na Slovácku zazářilo vinařství Milan Sůkal Šampionem Mikulovské vinařské podoblasti je Ryzlink vlašský od Šebesty Nejlepším vínem v Čechách je Tramín červený z Velkých Žernosek […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.