Nejstarší whisky světa projde testem. Odhalí vědci její recept?

Tři lahve whisky značky Mackinlay’s, které zůstaly na začátku 20. století v Antarktidě po britském polárníkovi a badateli Ernestu Shackletonovi, budou zaslány do Skotska k vědecké analýze…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Whisky Ernesta Shackletona

Tři lahve whisky značky Mackinlay’s, které zůstaly na začátku 20. století v Antarktidě po britském polárníkovi a badateli Ernestu Shackletonovi, budou zaslány do Skotska k vědecké analýze.

Shackletonova whisky byla vyrobena v roce 1896 nebo 1897, což ji dělá nejstarší na světě. Její vzorky budou zaslány skotskému výrobci lihovin Whyte & Mackay, kde se pokusí zjistit její původní recept. Výrobce lihovin plánuje oživit tradici této sto let staré whisky.

Cena whisky se odhaduje na 69.000 dolarů (1,25 milionu korun) za lahev.

Lahve se zmrzlou whisky byly nalezeny expedicí, kterou před rokem vyslala právě společnost Whyte & Mackay. Po objevení je expedice poslala do muzea v novozélandském městě Christchurch.

Badatelé počítali pouze s jedinou bednou, kterou podle pamětí Shackleton ukryl pod vlastnoručně vyrobeným přístřeškem v roce 1908. Nakonec našli beden pět. Ve třech byla whisky Mackinlay’s, ve dvou brandy. Bednu s jedenácti lahvemi whisky odvezli na Nový Záland, čtyři nechali na místě.

Ernest Shackleton, britský polárník irského původu, patří k největším postavám dobývání Antarktidy na počátku 20. století.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.