Nelegální palírnu alkoholu našli přímo v obchodě, ještě byla horká

Nelegální palírnu alkoholu objevili celníci v obchodě se smíšeným zbožím v severní části Brna. Uvedla to mluvčí brněnského celního ředitelství Lada Temňáková s tím, že s fungující a dobře zařízenou pálenicí se inspektoři…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Nelegální palírnu alkoholu objevili celníci v obchodě se smíšeným zbožím v severní části Brna. Uvedla to mluvčí brněnského celního ředitelství Lada Temňáková s tím, že s fungující a dobře zařízenou pálenicí se inspektoři v jihomoravské metropoli dosud nikdy nesetkali. „Nález nelegální palírny v obchodě se smíšeným zbožím inspektory překvapil,“ řekla mluvčí.

Sto padesát litrů kvasu

Při páteční odpolední kontrole zázemí obchodu našli celníci ve skladu 13 litrů lihovin v plastových lahvích. Alkohol nebyl označený kontrolní páskou, a majitel nebyl schopen prokázat jeho zdanění. „Vzápětí objevili kontroloři tři padesátilitrové nádoby s ovocným kvasem, proto sklad důkladně prohledali. Zjistili, že plechová skříň na zdi ukrývá podomácku vyrobené destilační zařízení, které bylo v době kontroly ještě horké,“ řekla Temňáková.

Případ je nyní v šetření

Inspektoři odebrali vzorky lihovin a kvasu, aby zjistili obsah etanolu a v rámci předběžného opatření podezřelý alkohol i výrobní zařízení zabavili. „Po dokončení vyšetřování zahájí úřady daňové řízení za účelem stanovení a vybrání dlužné daně a případně rozhodnou i o propadnutí zajištěných lihovin,“ dodala Temňáková.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.