Odborníky v USA zaujala vína z Moravy

Letošní rok je pro moravská a česká vína na mezinárodních soutěžích mimořádně úspěšný. Nejnověji zaujala na jubilejním 30. ročníku prestižní International Wine Competition…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Letošní rok je pro moravská a česká vína na mezinárodních soutěžích mimořádně úspěšný. Nejnověji zaujala na jubilejním 30. ročníku prestižní International Wine Competition (IWC) v San Franciscu, kde se jim podařilo získat 77 medailí ze 106 zaslaných vzorků.

Letos hodnotily odborné komise IWC na 3897 vzorků vín od 1290 vinařů ze 27 zemí celého světa. V silné konkurenci se moravským vínům podařilo získat 3 velké zlaté, 3 zlaté, 32 stříbrných a 39 bronzových medailí.

„Kvalita vín na velkých mezinárodních soutěžích je rok od roku vyšší. O to cennější je pak skutečnost, že se nám na IWC podařilo získat oproti loňsku více než dvojnásobek medailí. Jestli snad ještě loni někdo ve světě o prvotřídnosti našich vín pochyboval, letošní výsledky jsou zcela výmluvné,“ komentoval další významný úspěch našich vín a vinařů Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Nejvíce se v San Franciscu dařilo Vinařství Petr Skoupil, které již potřetí získalo ocenění „Best of Nation“, tedy ocenění pro nejlepší vinařskou firmu z dané země. Vinařství Petr Skoupil bylo oceněno šesti stříbrnými (Muškát moravský, kabinetní víno 2009, Veltlínské zelené, kabinetní víno 2009, Frankovka, pozdní sběr 2008, Zweigeltrebe, pozdní sběr 2008, Svatovavřinecké, pozdní sběr 2008, Dornfelder, pozdní sběr 2008) a pěti bronzovými medailemi (Pálava, pozdní sběr 2009, Neuburské, kabinetní víno 2009, Irsai Oliver, kabinetní víno 2009, Tramín červený, pozdní sběr 2009, Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2009).

Jednu velkou zlatou (Bohemia Sekt Prestige Demi sec 2007) a 3 bronzové medaile (Bohemia Sekt Prestige Brut 2007 a 2008, LOUIS GIRARDOT Brut 2007) získala také společnost Bohemia Sekt, a.s.. Vinné sklepy Valtice, a.s. si vezou jednu velkou zlatou (Veltlínské zelené, pozdní sběr 2009), jednu stříbrnou (Aurelius, výběr z hroznů 2007) a jednu bronzovou medaili (Veltlínské zelené, výběr z hroznů 2009) a ZNOVÍN Znojmo, a.s. jednu velkou zlatou (Ryzlink rýnský, ledové víno 2009) a jednu bronzovou (Viognier, výběr z bobulí 2009).

Za pozornost stojí také čtrnáct medailí pro červená vína, což zvláště na americkém kontinentě potvrzuje jejich rostoucí kvalitu. Na tři ocenění dosáhla také stále populárnější moravská rosé.

International Wine Competition San Francisco je považováno za vstupní bránu na trh s vínem na americkém kontinentě a zároveň bývá označováno jako nejuznávanější mezinárodní vinařská soutěž na území USA.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.