Ostravar na festivalu Colours zdvojnásobí počet výčepů i druhů piv

Dvojnásobný počet druhů nabízených piv, dvojnásobný počet pivních kohoutů, speciální chladící kamióny a hospoda s pivem do skla – to vše jsou novinky v servisu piva, kterými hodlá pivovar Ostravar…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Ostravar

Dvojnásobný počet druhů nabízených piv, dvojnásobný počet pivních kohoutů, speciální chladící kamióny a hospoda s pivem do skla – to vše jsou novinky v servisu piva, kterými hodlá pivovar Ostravar obohatit letošní jubilejní desátý ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava.

„Jsme připraveni na Colours předvést pestrý pivní koncert,“ řekl event a sponzoring manažer pivovaru Jan Vošta, který má účast a prezentaci pivovaru na festivalu na starosti.

Již šest týdnů je pro ostravský pivovar hudební festival tématem číslo jedna. Ostravar se zapojí do všech částí této velkolepé multikulturní akce – je produktovým partnerem Colours, hlavním partnerem Festivalu v ulicích a stane se také součástí doprovodného programu. Čtěte také: Ostravar otevře pivovarskou školu, po dobu trvání Colours of Ostrava

Speciální festivalové pivo

„Díky Ostravaru bude mít náš festival poprvé ve své desetileté historii vlastní festivalové pivo,“ upozorňnila Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava. Jedná se o kvasnicový ležák speciálně připravený pro tuto akci. „Jeho chuť bude dána specifickým chmelením a sypáním na várku. Pivo tak dostane plnější chuť a typická hořkost Ostravaru bude doprovázena výraznějším chmelovým aroma,“ popisala specifika festivalového piva vrchní sládek pivovaru Richard Kornas. Čtěte také: Pivovar Ostravar připravuje pro festival Colours unikátní kvasnicové pivo

Také další nabídka piv na Colours bude letos mimořádně pestrá. V nabídce bude celkem 8 značek piv z portfolia pivovaru a jeho mateřské společnosti.

Dvakrát více výčepů

Vedle pestré nabídky hodlá Ostravar dbát také na kvalitu a rychlost obsluhy. „Podle informací organizátorů se festival v minulosti potýkal s dlouhými čekacími dobami na pivo. Proto jsme se letos rozhodli zdvojnásobit počet výčepních mist,“ řekl Jan Vošta. Celkem bude na festivalech k dispozici přes 140 pivních kohoutů. „Jedná se o rekordní počet. Krom toho budeme po celou dobu festivalu hlídat úroveň čepování,“ doplňuje Vošta.

Přestože je vzdálenost mezi Ostravarem a areálem Colours vzdušnou čárou pouhý jeden kilometr, dopraví Ostravar pivo na Colours ve speciálních chladících kamionech, které budou v areálu festivalu pivo temperovat. „Nejen v létě je pro kvalitu a teplotu čepování piva důležité, aby byla jeho teplota při uskladnění co nejbližší teplotě čepovaného piva. Proto budeme mít na místě čtyři velkokapacitní chladící vozy, které pivo nachladí na správnou teplotu ještě před samotným čepováním ve stáncích,“ prozradil Jan Vošta.

Hospoda s pivem ve skle

Novinkou na Colours bude také Ostravarská hospoda, kde si lidé budou moci vychutnat pivo ze skla. „Sklo pivu vždy dodá stabilní teplotu a zvýší požitek z konzumace,“ vyjmenoval hlavní výhody návštěvy tohoto místa na festivalu Vošta. Hospoda bude v araeálu Slezskoostravského hradu a k dispozici v ní bude 250 míst k sezení.

„Naší snahou je přispět k maximálnímu komfortu a spokojenosti návštěvníků. Na Colours jsme se dlouho pečlivě připravovali a nic neponechali náhodě. Věřím, že vše proběhne hladce a lidé budou s naším pivním servisem spokojeni,“ dodal závěrem Jan Vošta z pivovaru.

„Líbí se mi přístup, s jakým Ostravar k našemu partnerství přistoupil,“ uvedla ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová. „Myslím si, že i díky Ostravaru bude jubilejní desátý ročník festivalu pro návštěvníky příjemným zážitkem,“ dodala Zlata Holušová.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.