Ostravský zámek nově nabízí vinné koupele

Renesanční zámek v Ostravě-Zábřehu navázal na úspěšný projekt pivních koupelí a zahájil provoz originálních wellness – zámeckých vinných koupelí Manufaktura. Podle manažera zámku Radovana Koudelky jde o proceduru, kterou…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Vinné koupele

Renesanční zámek v Ostravě-Zábřehu navázal na úspěšný projekt pivních koupelí a zahájil provoz originálních wellness – zámeckých vinných koupelí Manufaktura.

Podle manažera zámku Radovana Koudelky jde o proceduru, kterou v České republice neprovozuje žádné jiné zařízení.

Vedle pivních koupelí teď i vinné

„Obrovský zájem o pivní koupele, které jsou permanentně vytížené na sto procent, nás přiměl jít v tomto směru dál a nabídnout něco, co vystihuje naši celkovou filosofii komplexu zámku, tedy spojení příjemných zážitků s ubytováním a gastrem,“ řekl Koudelka.

Procedura vinné koupele trvá 1,5 hodiny a skládá se ze tří částí. „Nejprve spíše ženám nabídneme peeling hroznovými jadérky, pak následuje koupel ve vinné olejové lázni o teplotě 38 stupňů, provzdušněné perličkovými proudy s přísadami vinné soli a vše zakončí masáž plosek nohou vinným olejem. Během procedury se popíjí hroznová šťáva a víno, které ale doporučujeme ředit, protože srdce při koupeli jede na plné obrátky,“ popsal Koudelka s tím, že koupel probíhá ve speciální dřevěné kádi o obsahu 600 litrů.

Z tuny vína jen 5 litrů oleje

Přísady zámek získává od tradiční domácí firmy Manufaktura. „Nejnáročnější je zpracování vinného oleje, který se lisuje z jadérek hroznů. Z jedné tuny se získá pouhých pět až šest litrů tohoto oleje, jadérka se navíc musí proplachovat, což je náročné,“ doplnil Koudelka.

„V tomto provedení jsme první v České republice, kdo vinné koupele začal nabízet. V Evropě víme o dvou podobných provozech, a to v Rakousku a Itálii,“ dodal Koudelka.

Vinná procedura stojí stejně jako pivní koupele, 1790 korun pro pár.

Zámek prošel kompletní rekonstrukcí, po jeho otevření před čtyřmi lety nabízí stylový hotel, pivovar s domácím pivem nebo středověkou vinotéku. Erbovní sál slouží pro pořádání svatebních obřadů.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.