Pamětní víno k zatčení hejtmana Ratha na trhu

V polovině května byl protikorupční policií zatčen poslanec a hejtman Středočeského kraje David Rath. V ruce držel krabici od vína se sedmi miliony korun…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Rat(h) Wine

Rat(h) Wine

V polovině května byl protikorupční policií zatčen poslanec a hejtman Středočeského kraje David Rath. V ruce držel krabici od vína se sedmi miliony korun. Vinařství Modrý sklep svolilo k vytvoření limitované edice, která se kauzou Rath nechala inspirovat a jež byla nazvána RAT(H) WINE.

„Tato myšlenka se zrodila po zveřejnění kauzy s MUDr. Davidem Rathem, který si, jak uvádí média, myslel, že v krabici kterou údajně dostal darem, je víno a nakonec se jako zázrakem proměnilo v sedm milionů korun, což samotného doktora velmi překvapilo,“ napsali autoři limitované edice na svém webu.

Samotné víno pochází z vinařství Modrý sklep ze znojemské oblasti. Logotyp limitované edice je také doplněn o „krysu“ (anglicky „rat“).

V nabídce několik druhů

V nabídce je hned několik vín z této edice. „Krabici s vínem“ lze pořídit za necelých čtyři sta korun. Krabice vystlaná „bankovkami“ obsahuje dvě láhve jakostního odrůdového bílého vína Müller Thurgau 2011 a červeného vína Frankovka 2011. Láhve jsou také ozdobeny sedmi čokoládovými zlaťáky symbolizující oněch sedm milionů.

„Středočeská odrůda pravděpodobně vzniká křížením arogance a hladu po penězích. Lahev nutno uložit do krabice od bot a nevydat z rukou. Tato limitovaná edice byla uvedena na trh, aby majitel tohoto vína mohl okusit pocit, kdy se jako zázrakem proměnila láhev na 7 milionů Kč,“ vysvětluje etiketa na láhvi.

Láhve je možné zakoupit i samostatně nebo v „modré“ či „zlaté“ řadě po dvou vínech v dárkové krabici. Distributor také nabízí Rulandské šedé 2009 nebo Sauvignon pozdní sběr 2009, Frankovka pozdní sběr 2009 nebo Rulandské modré pozdní sběr 2008 v „Rat(h)“ provedení.

-les-

Zdroj obrázku: RathWine.cz

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Pamětní víno k zatčení hejtmana Ratha na trhu”

  1. […] Pamětní víno k zatčení hejtmana Ratha na trhu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.