Perun je novým pivem z Uherského Brodu

Uherskobrodský pivovar Janáček přichází s letošní druhou novinkou – poctivou desítkou Perun, která potěší všechny milovníky tradičně vyráběných piv. Již v tuto chvíli mohou nové pivo…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo

Uherskobrodský pivovar Janáček přichází s letošní druhou novinkou – poctivou desítkou Perun, která potěší všechny milovníky tradičně vyráběných piv. Již v tuto chvíli mohou nové pivo ochutnat konzumenti ve dvou stovkách hospod a restaurací ve Zlínském kraji.

Výčepní pivo Perun vaří uherskobrodští sládci na výslednou stupňovitost 10,2 %, obsah alkoholu činí 4,3 % obj. Zatím se stáčí pouze do sudů a stejně jako ostatní sudová piva z tohoto pivovaru neprochází pasterizací.

„Při výrobě piva Perun používáme metodu tzv. studeného chmelení. To znamená, že kromě standardního trojitého chmelení na varně přidáváme ještě speciální čtvrtou a pátou dávku hlávkového chmele odrůdy Žatecký poloraný červeňák v pozdější fázi výroby za studena. Pivo tím získává výraznější, přesto stále lahodnou hořkost a jemné chmelové aroma,“ uvedl Lukančo Trifončovski, sládek Pivovaru Janáček. Dodává, že Perun se vyrábí tradiční technologií, kdy pivo kvasí na otevřené spilce a dozrává v ležáckých tancích, za použití moravského sladu a českého chmele. Pivovar Janáček nepoužívá cylindrokonické tanky (jednofázové kvašení), ani technologii HGB (ředění piva vodou na výslednou stupňovitost).

Název piva je odvozen od nejmocnějšího boha ve staroslovanské historii, kdy byl Perun označován za boha bouře a deště, hojnosti a úrody.

Pro Pivovar Janáček je Perun již druhou letošní novinkou ve vyráběném sortimentu. Na jaře uvedl na trh tmavý ležák Patriot. Velkému úspěchu se těší také vídeňský ležák Kounic, který pivovar vaří od podzimu 2009 a který si od dubna tohoto roku mohou spotřebitelé zakoupit také v lahvích.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Perun je novým pivem z Uherského Brodu”

  1. […] Čtěte také: Perun je novým pivem z Uherského Brodu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.