Pivo Mythos prezentuje Řecko lépe než jeho ekonomika. Úspěchy slaví po celém světě

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Pivo Mythos

Pivo Mythos

Evropa nyní s velkým zájmem sleduje hospodářskou situaci Řecka. My se podíváme na to, jaké Řekové pijí pivo. Mezi jeho přední pivovary patří značka Mythos. Mladý pivovar má odbytiště nejen v rodné zemi a získává ocenění na světových soutěžích.

Pivo Mythos v Řecku táhne

První várka řeckého ležáku Mythos vznikla v roce 1997 v Soluni. Řecko, jako země vína, se rozhodně nemůže řadit mezi přední evropské pivařské země, proto byla receptura vytvořena ve spolupráci se sládky z Německa, Dánska, Irska a Francie. Dříve než byl recept dokončen, pivovar nechal testovat různé vzorky odborníky a spotřebiteli. Výsledné pivo se vyznačuje světle zlatavou barvou a spíše ovocnou jemnou chutí. Obsahuje necelých 5 % alkoholu, není tedy tolik slabé, jak by se spotřebitelům mohlo zdát. Pivovar také vyrábí Red Mythos, který je o půl procenta alkoholu silnější a má jasně červenou barvu.

Tři získaná ocenění pro Mythos

Mythos, který je součástí koncernu Carlsberg, je k dostání snad ve všech řeckých prodejnách potravin. Vyrábí se ve dvou různých objemech – 0,33 l a 0,5 l. Pivo se vyváží do zhruba třiceti různých zemí. Získalo již tři světová ocenění. První cenu získal pivovar Mythos v roce 2001 na kanadském Interbeer International Beer and Whiskey Competition, další o sedm let později za vynikající chuť, kdy ho ocenili přední světoví sommeliéři. Tuto cenu pivovar letos získal znovu.

Nyní přišel pivovar s novým zátkovým „easy open“ uzávěrem, který byste v České republice těžko hledali. Jde o hladké víčko nastavené zátkou, které se tahem nahoru oddělní od pivní láhve.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.