Pivo pomáhá při sportu a prospívá zdraví. O pivní pupek se bát nemusíte

ivo může být pro naše tělo prospěšné. Mnoho lidí má z konzumací piva strach kvůli obávanému „pivnímo břichu“, ale tato pověra již dávno padla. A výzkum britského lékaře George Philliskirka navíc dokazuje, že pivo může být pro náš organismus přínos…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo ve sklenici

Pivo může být pro naše tělo prospěšné. Mnoho lidí má z konzumace piva strach kvůli obávanému „pivního břichu“, ale tato pověra již dávno padla. A výzkum britského lékaře George Philliskirka navíc dokazuje, že pivo může být pro náš organismus přínosný. Ovšem pouze v přiměřeném množství.

Strašák jménem „pivní břicho“

Mnoho lidí se domnívá, že po pivu roste břicho, ale tak tomu rozhodně není. Jde především o životní styl pivařů, kteří konzumují příliš velké množství piva a navíc milují tučná jídla. Tito jedinci se pak ovšem vyhýbají pohybu, břicho začne růst a pověra je na světě.

Navíc je pivo často spojováno s opilými sportovními fanoušky, takže nejspíš jen málokoho by napadlo, že by mohl pivo pít kvůli svému zdraví. Přitom doktor George Philliskirk tvrdí, že pivo poskytuje mnohem větší spektrum zdravotních výhod než víno.

Pivo a jeho kladné stránky

Dle výzkumu je pivo skvělý nápoj pro sportovce. Pivo totiž dokáže rehydratovat organismus mnohem rychleji než čistá voda. Takže se sportovci vrátí ztracené soli, draslík a cukr mnohem rychleji, ovšem nesmí vypít více než půllitr piva.

Pivo obsahuje vitamíny B2, B3, B6, B9 a B12. Dále je zdrojem živin, které naše tělo potřebuje, jakými jsou draslík a křemík, který je důležitý pro pevnost kůže, vlasů a kostí. V jednom půllitru piva je až 30 % denní dávky vlákniny. Ideální množství je až až jeden půllitr piva pro ženu a až dva půllitry piva pro muže denně.

-val-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.