Pivovar Krušovice představil vylepšenou exkurzní trasu a hlásí rekordní návštěvnost

Vylepšenou exkurzní trasou se nově vydávají všichni návštěvníci, kteří si přijedou prohlédnout pivovar Krušovice. Kromě odborného výkladu průvodce mají mimo jiné k dispozici fotografie i informační panely…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivovar Krušovice

Vylepšenou exkurzní trasou se nově vydávají všichni návštěvníci, kteří si přijedou prohlédnout pivovar Krušovice. Kromě odborného výkladu průvodce mají mimo jiné k dispozici fotografie i informační panely, jejichž cílem je všem přiblížit jak používané suroviny, tak klasickou technologii výroby piva. Kromě toho všichni zájemci získají spoustu informací o jednotlivých provozech pivovaru.

Čtěte také: Slavnosti pivovaru Krušovice se konají již o víkendu. K dostání bude i radler

Rekordní návštěvnost pivovaru

Krušovický pivovar je oblíbeným cílem českých i zahraničních turistů. Zájem o exkurze trvá celoročně, letos ale pivovar doslova „praská ve švech“. Od začátku roku do konce dubna se do pivovaru přijelo podívat celkem 13.980 návštěvníků. Jenom pro srovnání: za stejné období loňského roku jich bylo 9.500, v roce 2010 pak 6.400.

Exkurze do krušovického pivovaru jsou velmi oblíbené mezi turisty ze zemí bývalého Sovětského svazu. Pivovar ale začíná navštěvovat čím dál více Čechů, což souvisí s marketingovými aktivitami a prezentací značky na veřejnosti. Češi tak mají v paměti například první pivní referendum v dějinách, které mělo zjistit, jak lidem chutnají pořádná krušovická Desítka a Dvanáctka. Obě piva se vařila podle dobových receptur z osmdesátých let minulého století. Čtěte také: Krušovice se vrátily do TV. V hospodách zjišťují, zda pivo chutná jako tenkrát

Prohlídka s mnoha zajímavostmi

„Nový orientační systém na prohlídkách se lidem zalíbil. Zajímá je i velmi dlouhá historie pivovaru. Vždyť zdejší pivo se vozilo na pražský hrad i císaři Rudolfu II. Podařená je i nová prezentace surovin, kdy průvodce stojí nad potůčkem a prostřednictvím fotografií představuje základní suroviny k vaření piva, pravý žatecký chmel a ječmen pro výrobu sladu,“ komentoval změny specialista na exkurze v pivovaru Josef Helebrant. Na ochozu stáčírny si pak všichni mohou prohlédnout fotky zařízení jednotlivých prostor pivovaru s popisem, například myčky nebo stáčírny. Do budoucna v Krušovicích počítají s úpravou sladovny.

Návštěvníci během prohlídky také nahlédnou do vysvěcené pivovarské kaple Nejsvětější trojice, jediné svého druhu, která v pivovarech České republiky existuje. Po exkurzní trase se všichni těší na ochutnávku krušovického piva, jehož zrod měli před chvílí možnost krok za krokem sledovat. Cena základního vstupného s degustací piva i suvenýrem činí 150 korun.

Čtěte také: Velkopopovický Kozel otevřel novou exkurzní trasu pivovaru

Historie krušovického pivovaru

Historie pivovaru v Krušovicích sahá do hluboké minulosti. Jako jediná česká pivní značka byl pivovar po sto let ve vlastnictví české královské koruny, když jej v roce 1583 koupil král český a císař římský Rudolf II. Krušovičtí sládci pivo vaří bez přerušení letos rovných 430 let. Krušovická piva se pravidelně umisťují na předních příčkách v degustačních soutěžích, mezi nejvýznamnější ocenění patří první místo pro Krušovice Černé na soutěži World´s Best Beers v Londýně.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Pivovar Krušovice představil vylepšenou exkurzní trasu a hlásí rekordní návštěvnost”

  1. […] také: Radegast otevřel novou exkurzní trasu po pivovaru Pivovar Krušovice představil vylepšenou exkurzní trasu a hlásí rekordní návštěvnost Velkopopovický Kozel otevřel novou exkurzní trasu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.