Řízení pod vlivem alkoholu má být na Slovensku trestným činem

Slovenský ministr vnitra Daniel Lipšic chce prosadit, aby se řízení pod vlivem alkoholu klasifikovalo jako trestný čin, informuje v úterý agentura SITA. Pokud by policisté řidiči naměřili v krvi více než promile alkoholu, mohl by jít do vězení…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Vozovka ve tmě

Slovenský ministr vnitra Daniel Lipšic chce prosadit, aby se řízení pod vlivem alkoholu klasifikovalo jako trestný čin, informuje v úterý agentura SITA. Pokud by policisté řidiči naměřili v krvi více než promile alkoholu, mohl by jít do vězení.

Za 1 promile rok vězení

„Alkohol za volantem je mimořádně nebezpečná kombinace. Podnapilý řidič, který si sedne za volant, vytváří z motorového vozidla zbraň, která může potenciálně zabít nevinné lidské životy,“ prohlásil Lipšic.

Za jedno promile alkoholu v krvi by podle upravené legislativní normy řidiči hrozil až rok odnětí svobody. Změny bude obsahovat novela zákona o silniční dopravě. Lipšic ji již projednal s dopravními analytiky.

Třikrát a dost

Kromě překvalifikování činu chce Lipšic zavést i zásadu třikrát a dost. „Pokud bude řidič třikrát přistižen pod vlivem alkoholu, bude mu na doživotí odebrán řidičský průkaz,“ nastínil jednu ze změn ministr. Stane se tak v případě, že mezi jednotlivými přečiny neuběhlo více než 10 let.

Když řidiči soud podruhé zakáže na určitou dobu řídit motorová vozidla kvůli řízení v opilosti, nebude mu moci být podle novely druhý trest zkrácen.

Lipšic chce novelu předložit ještě tento týden do připomínkového řízení a očekává podporu koalice. Zákon v upraveném znění by mohl začít platit už od září.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Řízení pod vlivem alkoholu má být na Slovensku trestným činem”

  1. […] rychlosti. Celkový počet bodovaných přestupků se sníží ze současných 44 na 27. Čtěte také: Řízení pod vlivem alkoholu má být na Slovensku trestným činem ▼ […]

  2. […] Čtěte také: Řízení pod vlivem alkoholu má být na Slovensku trestným činem […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.