Salon vín ČR pro rok 2011 se otevírá veřejnosti

Složení stovky nejlepších vín v České republice pro rok 2011 je známo. Už od 26. února může tuto kolekci navštívit v degustační expozici Salonu vín ve Valticích také veřejnost…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Složení stovky nejlepších vín v České republice pro rok 2011 je známo. Už od 26. února může tuto kolekci navštívit v degustační expozici Salonu vín ve Valticích také veřejnost.

Z odrůd bude mít největší zastoupení v Salonu vín Rulandské modré a z vinařských firem Zámecké vinařství Bzenec, s.r.o.

Zásadním kritériem pro udělení prestižního titulu Salon vín a umístění do degustační expozice je výjimečná kvalita vín. Definitivní složení Salonu vín určili na základě nejvyšších bodových ohodnocení profesionální degustátoři během závěrečného kola Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice.

Výkladní skříň vinařství Čech a Moravy

„Salon vín je takovou výkladní skříní našeho vinařství. Sdružuje na jednom místě to nejlepší z našich vinic v takové kvalitě a rozmanitosti, že si v nich vybere opravdu každý,“ okomentoval otevření nového ročníku Salonu vín, ředitel Národního vinařského centra, Ing. Pavel Krška.

V letošním roce došlo k výraznému posunu směrem k spotřebiteli preferovaným suchým a polosuchým vínům. Ta mají v Salonu vín garantovaných 80 pozic.

Důraz je při výběru do Salonu vín kladen také na region, kde se víno urodilo, a rozlohu tamních vinic. Tři vína tak budou v Salonu vín reprezentovat vinařskou oblast Čechy, 14 vín získá Znojemská vinařská podoblast, 21 vín Mikulovská, 22 vín Velkopavlovická a 20 Slovácká podoblast. Zbývajících 20 vín už bez ohledu na regionální příslušnost připadne na vína sladká (9), polosladká (7), růžová (2) a sekty (2).

Nejúspěšnějším vinařstvím je Bzenec

Do letošního Salonu vín se jednotlivými koly Národní soutěže vín probojovalo 47 vinařských firem. Mezi nejúspěšnějším, s největším počtem umístěných vín, patří Zámecké vinařství Bzenec, s.r.o. s jedenácti víny, Vinselekt Michlovský, a.s. s osmi víny, Patria Kobylí, a.s. a Znovín Znojmo, a.s. shodně s šesti víny. Z hlediska odrůd jsou v Salonu vín ČR 2011 nejvíce zastoupeny Rulandské modré (9), Ryzlink rýnský (8), Sauvignon (8), Chardonnay (6), Frankovka (6) a Merlot (6).

Vína v degustační expozici Salonu vín na zámku ve Valticích jsou k dispozici veřejnosti k ochutnání i nákupu po jednotlivých lahvích. Vína je možno ochutnávat zcela volně nebo prostřednictví některého z programů vedeného sommeliérem.

Expozice slouží ke vzdělávání návštěvníků o víně a propagaci a podpoře našeho vinařství tím, že široká veřejnost, včetně zahraničních návštěvníků, má možnost naše nejlepší vína ochutnat na jednom místě a v důstojných podmínkách a zároveň se dozvědět všechny podstatné informace o každém víně i výrobcích, jejichž vína budou v Salonu vín České republiky zastoupena.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.