Šampionem Mikulovské vinařské podoblasti je Ryzlink vlašský od Šebesty

V rámci Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice, vyhodnotila odborná porota jako nejlepší víno Mikulovské vinařské podoblasti Ryzlink vlašský – Nature 2010 z Vinařství Šebesta…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Ryzlink vlašský 2010 z Vinařství Šebesta

V rámci Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice, vyhodnotila odborná porota jako nejlepší víno Mikulovské vinařské podoblasti Ryzlink vlašský – Nature 2010 z Vinařství Šebesta. Nejlepším červeným vínem podoblasti se stal Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2009 společnosti Vinofol s.r.o.

Vítězný Ryzlink vlašský – Nature 2010 se stal kromě Šampiona také vítězem kategorie bílých suchých a polosuchých vín. Dle slov jeho výrobce je to víno, které se svým charakterem liší od ostatních vín Vinařství Šebesta i od většiny vín známých producentů.

„Toto víno je vyrobeno technologií zakvášení kvasinkou s původem ve vinici, ze které pochází i hrozny. Podstata tohoto vína je v přirozenosti jeho chuti a patrné mineralitě,“ popisuje svého Šampiona vítěz Martin Šebesta. Čtěte celý rozhovor: Špičkové víno je souhra více věcí, říká šampion Mikulovské vinařské podoblasti Martin Šebesta

Jako nejlepší červené víno porota vyhodnotila Cabernet Sauvignon, výběr z hroznů 2009 společnosti Vinofol s.r.o., nejlepším růžovým vínem se stalo Zweigeltrebe, pozdní sběr 2010 vinařky Terezy Kasparové, nejlepší bílé polosladké víno – Tramín červený, výběr z bobulí 2008 z Vinařství Galant a nejlepší sladké víno – Ryzlink rýnský, výběr z cibéb 2007 vinařství SONBERK a.s. Z šumivých vín a sektů porotu nejvíce zaujal Louis Girardot brut, jakostní šumivé víno s.o. 2008 firmy BOHEMIA SEKT, a.s., která zároveň získala cenu za nejlepší kolekci vín přihlášených do soutěže.

Vítězná vína ochutná i veřejnost

Přihlášená vína bude mít možnost ochutnat i široká veřejnost, a to během veřejné výstavy Národní soutěže vín – Mikulovské vinařské podoblasti, která proběhne 9. a 10. září v Hotelu Galant v Mikulově během známého Pálavského vinobraní. Z přiloženého katalogu návštěvníci výstavy zjistí, jak ochutnávané víno hodnotila odborná komise, a budou tak moci porovnávat vlastní dojmy s názory odborníků. 10. září se koná v rámci Slováckých slavností vína a otevření památek v Uherském Hradišti také výstava Národní soutěže vín – Slovácké vinařské podoblasti.

Bojovalo 336 vzorků z 36 vinařství

Do Národní soutěže vín – Mikulovské podoblasti přihlásilo celkem 336 vzorků vín 36 vinařských firem, tedy se sešlo ještě více vzorků než v loňském roce. Odborná komise na základě dosažených bodů udělila vedle titulů Šampiona a vítězů kategorií také 11 zlatých, 44 stříbrných a 50 bronzových medailí. 236 vín z Mikulovské vinařské podoblasti dále postupuje do prvního, už celostátního, kola Národní soutěže vín, kde se utká s nejlepšími víny z Velkopavlovické, Slovácké a Znojemské vinařské podoblasti a vinařské oblasti Čechy. Soutěžit se bude o postup do finále a titul absolutního Šampiona, vítězů kategorií a medaile a také o umístění v Salonu vín České republiky. V Salonu vín ČR ve Valticích pak bude sto nejlépe hodnocených vín vystaveno k ochutnání a vzdělávání o moravských a českých vínech a vinařství po celý příští rok.

Národní soutěž vín je největší v Česku

Národní soutěž vín se stává stále reprezentativnějším měřením sil moravských a českých vinařů. Soutěž proběhla ve Velkopavlovické a Mikulovské vinařské podoblasti a ve vinařské oblasti Čechy. Dosud bylo ohodnoceno úctyhodných 829 vzorků vín, ke kterým se ještě po hodnocení přidají vína Slovácké a Znojemské vinařské podoblasti. Národní soutěž vín je tak největší a díky vysoce odborné záštitě také nejprestižnější soutěží vín v České republice. Soutěž pořádá za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra Svaz vinařů ČR ve spolupráci s vinařskými sdruženími v jednotlivých podoblastech.

Mikulovská vinařská podoblast

Dominantou Mikulovské vinařské podoblasti je pohoří Pálava, který strmě vystupuje z mírně zvlněné krajiny lužních lesů dolního Podyjí. Na úbočích vápencových skal jsou mohutné návěje spraší, vápenité jíly i písky, které dávají zdejším vínům nezaměnitelný charakter. Mikulovské vinařské podoblasti vládne odedávna Ryzlink vlašský, daří se tu ale také odrůdám Müller Thurgau, Chardonnay, Veltlínské zelené a samozřejmě Pálava. Na Valticku se přidává i Neuburské a Sylvánské zelené. Z červených si zde získalo oblibu Svatovavřinecké, Frankovka, Merlot a Zweigeltrebe.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


3 Replies to “Šampionem Mikulovské vinařské podoblasti je Ryzlink vlašský od Šebesty”

  1. […] V rámci Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice, vyhodnotila odborná porota jako nejlepší víno Mikulovské vinařské podoblasti Ryzlink vlašský – Nature 2010 z Vinařství Šebesta. Čtěte také: Šampionem Mikulovské vinařské podoblasti je Ryzlink vlašský od Šebesty […]

  2. […] Čtěte také: Šampionem Mikulovské vinařské podoblasti je Ryzlink vlašský od Šebesty […]

  3. […] také: V Národní soutěž vín na Slovácku zazářilo vinařství Milan Sůkal Šampionem Mikulovské vinařské podoblasti je Ryzlink vlašský od Šebesty Nejlepším vínem v Čechách je Tramín červený z Velkých […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.