Soutěž České pivo 2012 pokračuje druhým kolem. Letos s vysokým počtem soutěžících

Celkem 24 pivovarských expertů v dubnu degustovalo 72 pivních vzorků, druhý nejvyšší počet v historii soutěže. Největší zájem je o kategorii nejprestižnější, světlé ležáky, kde je přihlášeno celkem 19 piv…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivní speciály

Celkem 24 pivovarských expertů v prvním kole soutěže v dubnu degustovalo 72 pivních vzorků, druhý nejvyšší počet v historii soutěže.

Největší zájem je o kategorii nejprestižnější, světlé ležáky, kde je přihlášeno celkem 19 piv. V kategorii světlá výčepní piva potom 18 a v kategorii světlý ležák 11% 14 piv. Soutěží i tmavá piva, kde je přihlášeno dohromady 11 tmavých ležáků a výčepních piv. Nealkoholických piv se soutěže zúčastní 10. Vyhlašovatelem soutěže České pivo je Český svaz pivovarů a sladoven.

Zájem o soutěž roste

„Rostoucí zájem o soutěž si ceníme zvláště proto, že signalizuje důvěru malých i velkých pivovarů v objektivnost hodnocení a současně tak potvrzuje prestiž samotné soutěže,“ řekl Ing. Jan Veselý, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven. „Pivovary chápou naši akci jako příležitost porovnat kvalitu u nich vyráběných piv s konkurencí. Zároveň je to pro ně i příležitost komunikovat o dosažených úspěších, které pozitivně ovlivňují i zájem spotřebitelů ,“ doplnil Jan Veselý.

Unikátnost soutěže České pivo je dána především tím, že soutěžní piva degustují pouze sládci z velkých i malých pivovarů nebo odborníci, kteří pro pivovarství pracují a mají odborné degustační zkoušky. Zkoumány jsou senzorické vlastnosti piva, kontroluje se původní extrakt (stupňovitost), tedy zda pivo odpovídá přihlášené kategorii, a dále se vyhodnocuje, která piva nejlépe chutnají. Specifikem této soutěže je, že se jedná o dvoukolovou soutěž, což posiluje objektivitu hodnocení.

Vzorky do soutěže jednotlivé pivovary neposílají, ale jsou odebírány přímo ve výrobních závodech soutěžní komisí, což zvyšuje nestrannost soutěže. Degustacím je přítomen notář, což podtrhuje již tradiční nezávislost vyhodnocovacího procesu. Za chod, organizaci, technickou část soutěže a vyhodnocení výsledků odpovídá Výzkumný ústav pivovarský a sladařský, a. s.

Druhé kolo soutěže

Druhé kolo soutěže České pivo 2012 proběhne 20. a 21. června 2012 opět v pivovaru Velké Popovice. Vítězové jednotlivých kategorií budou vyhlášeni 26. září v Praze během tradiční Svatováclavské slavnosti českého piva 2012. Nejúspěšnější piva a jejich výrobci tradičně získávají zlatou plaketu s označením „České pivo“. Piva, která dosáhnou čestného umístění na dalších místech, tj. na druhém a třetím místě, získají stříbrnou, respektive bronzovou plaketu.

Akce je součástí dlouhodobého projektu Českého svazu pivovarů a sladoven České pivo naše pivo. Jeho základním smyslem a úkolem je seznamovat nejširší veřejnost s historií i současností výroby piva v českých zemích, s tím, co pivo obsahuje a jakým způsobem ovlivňuje lidský organismus, a rovněž dále zlepšovat image piva.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.