Soutěž v rozeznávání vůní ve víně vyhrál v Česku poprvé muž

Vítězem už 3. Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně se o víkendu v Mikulově stal Jiří Slach ze severních Čech, který tak sesadil z trůnu loňskou vítězku Adélu Hoffmannovou z Brna…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Vítězem již 3. ročníku Mistrovství České republiky v rozeznávání vůní ve víně se o víkendu v Mikulově stal Jiří Slach ze severních Čech, který tak sesadil z trůnu loňskou vítězku Adélu Hoffmannovou z Brna. Po dvou ročnících, kterým vládly ženy, dokázali i muži, že nejen něžné pohlaví vládne vytříbeným čichem.

Vítěz se moravským a českým vínům věnuje intenzivně více než pět let. Na Mistrovství se dopředu připravoval a účastnil se také všech předešlých ročníků. Do třetice to vyšlo a snaha byla korunována úspěchem.

Třetí ročník klání, které proběhlo v rámci Pálavského vinobraní 10. září 2011, přilákal nebývalou pozornost veřejnosti. Soutěže samotné se zúčastnilo 433 osob, což znamená opět o několik desítek více než v předešlém roce.

„Máme radost, že se nám daří rozvíjet zajímavý projekt, který láká rok od roku více účastníků i diváků a je přínosem nejen pro město Mikulov a Pálavské vinobraní,“ komentoval letošní rekordní ročník pořadatel Mistrovství Vladimír Jarkovský.

I letos se účastníci Mistrovství potýkali s rozeznáváním jednotlivých vinných vůní s využitím renomované učebnice Vůně vína – Le Nez du vin francouzského odborníka v oblasti arómat Jeana Lenoira, museli prokázat odbornou způsobilost a toto vše uplatnit tak, aby dokázali určit například konkrétní vinné odrůdy, pro něž jsou různé kombinace vůní typické.

Součástí programu Mistrovství ČR byla už druhý rok dětská soutěž Malý sommeliér, jejímž smyslem je zábavnou formou naučit děti vnímat vůně a chuti, vzhledem k věku samozřejmě ne ve vínech.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.