Speciální Adventní pivo zpestří předvánoční čas. Pouze jako točené

Sfoukněte si každý týden alespoň jedno Adventní! Tento vzkaz posílá všem milovníkům pěnivého moku vrchní sládek pivovaru ve Velkém Březně (spadající pod skupinu Heineken) Petr Hauskrecht…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Adventní pivo

Adventní pivo, 14° světlý speciál

Sfoukněte si každý týden alespoň jedno Adventní! Tento vzkaz posílá všem milovníkům pěnivého moku vrchní sládek pivovaru ve Velkém Březně (spadající pod skupinu Heineken) Petr Hauskrecht.

Jak sám název napovídá, 14° světlý ležák nás bude provázet adventním časem. Celkem 1500 hektolitrů svátečního piva se v celé České republice začalo čepovat 2. prosince.

Speciál z Velkého Března

Adventní speciál Petr Hauskrecht se svými spolupracovníky vařil klasickým dvourmutovým dekokčním způsobem už o letních prázdninách. K výrobě sládci použili nejkvalitnější a výhradně české ingredience. Pak pivo zrálo v klasickém ležáckém sklepě při nízké teplotě. Výsledkem je uleželý speciál s vyšším obsahem alkoholu, plné chuti, hořkosti a syté zlaté barvy.

Čtěte o dalších předvánočních točených pivech:
Pivovar Litovel uvařil vánoční speciál. Jmenuje se Gustav a má 13,5°
Pivní speciál Zubr MAXXIM navařen v limitované vánoční edici

Pivní receptura stará 80 let

Stejně jako všechny ostatní pivní speciály pivovaru, má i to Adventní svůj příběh. „Advent je od pradávna období, při kterém lidé rádi odpočívají v kruhu rodinném a nabírají síly na zvládnutí předvánočního shonu. Našim Adventním speciálem tak chceme přispět k odkazu starých tradic,“ konstatoval autor Adventního speciálu Petr Hauskrecht. K obnovení tradice vánočních piv, která se na našem území v minulosti vařila, velkobřezenští sládci sáhli poprvé předloni. „Pro pivní fajnšmekry jsme obnovili unikátní, osmdesát let starou recepturu,“ dodal Petr Hauskrecht.

V hospodách po celé republice

Adventní pivo se čepuje od 2. prosince do vyprodání zásob na celém území naší republiky. Kam na Adventní zajít, poznají štamgasti snadno. Majitelé a provozovatelé restaurací vyvěsí plakáty, nalepí samolepky, postaví na stůl stojánky a pípu označí plaketou. Úplný seznam všech restaurací v Čechách i na Moravě, kde se bude sváteční pivo čepovat, každý zájemce najde na webových stránkách www.adventnipivo.cz.

Čtěte o speciálních předvánočních baleních piv:
Pivní adventní kalendář s 20 druhy piv je již v prodeji
„Zlatá edice pivních specialit“ od Pivovarů Lobkowicz je na trhu
Holba představila polotmavý speciál Šerák ve vánoční edici

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Speciální Adventní pivo zpestří předvánoční čas. Pouze jako točené”

  1. […] Čtěte také: Speciální Adventní pivo zpestří předvánoční čas. Pouze jako točené […]

  2. […] Čtěte také: Speciální Adventní pivo zpestří předvánoční čas. Pouze jako točené […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.