Starobrno opět uvařilo Medáka. S vyšší stupňovitostí a vylepšenou recepturou

Pivovar Starobrno opět potěší všechny pivní znalce. Po velkém úspěchu z loňského roku tamní sládci uvařili třináctistupňový medový speciál, který je v hospodách k mání právě teď! Jako první se ho v druhé polovině listopadu dočkali štamg…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Starobrno Medák

Medový ležák Starobrno Medák

Pivovar Starobrno opět potěší pivaře, kteří si libují v ojedinělých pivech. Po velkém úspěchu z loňského roku tamní sládci uvařili třináctistupňový medový speciál, který je v hospodách k mání právě teď! Jako první se ho v druhé polovině listopadu dočkali štamgasti na Moravě, do Čech putuje nyní na začátku prosince. Celkem ho bude k dispozici 1300 hektolitrů. Kouzlo tohoto pivního speciálu totiž tkví v tom, že jde o omezené množství určené pro adventní čas.

Světlý pivní speciál se včelím medem

Starobrno Medák je originální světlý pivní speciál s obsahem alkoholu přes 5 %. Vaří se tradičním způsobem na dva rmuty a přidává se do něj pravý květový včelí med. Letos se vařil 29. srpna podle nové receptury, kdy se med přidával jak na varně, tak navíc i ve fázi ležení piva v ležáckých tancích.

„Od tohoto kroku si slibujeme, že letošní verze Starobrno Medáku bude pro naše zákazníky ještě zajímavějším zážitkem, který splní jejich očekávání. Navíc dlouhá doba dokvašování v ležáckých tancích velmi příjemně zakulatila chuť tohoto výborného speciálu,“ konstatoval Libor Doseděl, sládek pivovaru Starobrno. Díky vyšší stupňovitosti Medáku dále více vyniknou jeho medové tóny a plná chuť.

Pije se při mírně vyšší teplotě okolo 9° C

Starobrno Medák má – slovy výrobce – příjemnou vůni, dokonalý říz a plnou chuť s jemným chmelovým dozníváním, které je zakulaceno medovou chutí, což vybízí k dalšímu napití. Pro konzumaci tohoto speciálního piva je ideální teplota až okolo 8–10° C, při které se optimálně projeví jeho příjemná medová chuť a vůně.

Starobrno Medák se poprvé vařil v loňském roce. Podle tehdejšího průzkumu si ochucení piva medem umělo představit jen 20 % lidí. Med si všichni spojovali spíše se slazením čaje nebo lékem proti nachlazení. Novinka si však rychle našla své příznivce, kteří jistě uvítají její návrat i v letošním roce.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.