Svatomartinská vína ročníku 2010 jsou vybrána

Ve dnech 21. a 27. října rozhodlo ve Valticích šest nezávislých degustačních komisí, která vína obdrží značku Svatomartinské 2010. Celkem 90 vinařství může v letošním roce jako Svatomartinské označit 238 vín…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Ve dnech 21. a 27. října rozhodlo ve Valticích šest nezávislých degustačních komisí, která vína obdrží značku Svatomartinské 2010. Celkem 90 vinařství může v letošním roce jako Svatomartinské označit 238 vín. Již nyní je navíc potvrzeno, že na trh půjde 1.606.000 lahví Svatomartinského vína. Celkový počet lahví tak může dosáhnout až 1.750.000 milionu lahví, tedy asi o 50 procent více než v loňském roce.

„Letos se nám přihlásilo 98 vinařských firem, které dodaly k senzorickému ohodnocení rekordních 310 vzorků vín. Na základě posouzení nezávislých komisí může jít letos na trh 238 Svatomartinských vín od 90 vinařských firem,“ komentuje Marek Babisz, hlavní sommelier Národního vinařského centra, které hodnocení Svatomartinských vín zajišťuje.

Mezi odrůdami je nejvíce zastoupena Müller Thurgau se 74 vzorky, následuje Svatovavřinecké s 62 vzorky, Modrý Portugal s 51 vzorky, dále letošní odrůdová novinka Muškát moravský s 21 vzorky, Veltlínské červené rané s 18 a cuvée s 12 vzorky.

„Spotřebitelé tak na trhu od 11. listopadu, kdy se Svatomartinská vína slavnostně otevírají, najdou 117 bílých, 64 červených a 57 růžových svatomartinských vín,“ shrnuje výsledky Ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra.

Svatomartinská vína jsou první vína nového ročníku. Jedná se o vína svěží a ovocitá, která sice zrála pouhých několik týdnů, ale za tuto dobu už stačila získat svůj osobitý charakter. První otevírání láhví nového „Svatomartinského“ proběhne jako každý rok na Martina 11. listopadu na slavnostních akcích ve vinotékách a restauracích po celé zemi. Vinařský fond, který stojí za propagační kampaní „Svatomartinské,“ pořádá největší Svatomartinský košt v Brně na náměstí Svobody 11. 11. od 11 hodin.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Svatomartinská vína ročníku 2010 jsou vybrána”

  1. […] Poté, co 21. a 27. října nezávislá odborná komise vybrala nejlepší letošní Svatomartinská, nastává vinařům několik extrémně náročných dní, kdy musí vína nalahvovat, nechat vyrobit a nalepit etikety a s předstihem navézt do obchodů, vinoték a restaurací. Čtěte také: Svatomartinská vína ročníku 2010 jsou vybrána […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.