Systém kontrolující výdej alkoholu v pořadu Den D neuspěl

V třetí řadě oblíbeného pořadu České televize Den D se objevil Jakub Novotný s projektem Drink Control, který měl řešit problémy s okrádajícími zaměstnanci. Často se totiž stává, že nepoctiví zaměstnanci…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

V třetí řadě oblíbeného pořadu České televize Den D se objevil Jakub Novotný s projektem Drink Control, který měl řešit problémy s okrádajícími zaměstnanci. Často se totiž stává, že nepoctiví zaměstnanci za barem markují alkohol mimo kasu nebo prodávají svůj zakoupený alkohol a šidí tak majitele i zákazníky.

Stop okrádání

„Naše společnost se hlavně zabývá vývojem software a hardware pro evidenci a kontrolu výdejů nápojů v restauracích a diskotékách. Naše systémy jsou on-line spojené s pokladnou, tím pádem máme stoprocentní kontrolu nad skladem,“ představil svůj projekt Jakub Novotný s tím, že nabízí investorům dvaceti procentní podíl ve společnosti za investici ve výši jednoho a půl milionu korun. „Pokud číšník nenamarkuje určitý nápoj, nedostane ho,“ vysvětlil Novotný svůj přístroj ceněný na sto tisíc korun. Lahev s alkoholickým nápojem má speciální nástavec, který je propojený s počítačem.

Investory nepřesvědčil

Investor Tomio Okamura však rozvířil pohovor hned na začátku vystoupení. Zeptal se totiž, jak systém řeší „pašování“ alkoholu, kdy číšník přinese svou láhev, z které načerno nalévá. Systém Drink Control však tento problém neřeší. I přesto však Jakub Novotný tvrdí, že se jeho zákazníkům výrazně zvýšili tržby.

Novotný nikoho z investorů nepřesvědčil. Jako první odřekl nabídku Michael Rostock. Zbylí investoři ještě diskutovali o tom, proč není jednatel Novotný schopný svůj nápad prodat. Nakonec však nikdo nabídku neopětoval. Jediná Marta Nováková se pokusila systému Drink Control pomoct. „Zkuste se mi ozvat, možná vám budu moci pomoct v tom, že vás na někoho napojím,“ řekla jednateli společnosti Novotnému. Dlouhodobý problém okrádajících číšníků tak bude muset dále čekat na své řešení.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.