V Národní soutěž vín na Slovácku zazářilo vinařství Milan Sůkal

Vinař Milan Sůkal z Nového Poddvorova neměl v Národní soutěži vín – Slovácké podoblasti konkurenci. Získal nejen titul Šampiona a vítěze kategorie červených vín za své Rulandské modré, výběr z hroznů 2009…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Víno - degustace

Vinař Milan Sůkal z Nového Poddvorova neměl v Národní soutěži vín – Slovácké podoblasti konkurenci. Získal nejen titul Šampiona a vítěze kategorie červených vín za své Rulandské modré, výběr z hroznů 2009, ale také cenu za nejlepší kolekci přihlášených vín. Mezi bílými suchými a polosuchými víny se prosadil MUDr. Pavel Kosík s Chardonnay, pozdní sběr 2010.

Čtěte také: Šampionem Mikulovské vinařské podoblasti je Ryzlink vlašský od Šebesty

Jako nejlepší bílé polosladké víno Slovácké podoblasti porota vybrala Muškát moravský – Herbarium Moravicum, pozdní sběr 2009, Zámeckého vinařství Bzenec s.r.o. Kategorii sladkých vín vyhrálo Rulandské bílé, ledové víno 2010, Milana Vašíčka. Mezi růžovými víny se jako nejlepší ukázal Cabernet Sauvignon ROSÉ, pozdní sběr 2010 firmy Žerotín a.s. a jako nejlepší sekt označila porota Chateau Bzenec brut, jakostní šumivé víno s.o. 2005 z CHATEAU BZENEC, spol. s r.o.

„Milan Sůkal přihlásil do Národní soutěže vín – Slovácké podoblasti čtyři výjimečná červená vína, z nichž Rulandské modré získalo titul Šampiona a všechna ostatní vína stříbrné medaile. Hned dvě vína tohoto vinaře se navíc dostala do finálového rozstřelu o titul Šampiona. To svědčí o tom, že Sůkalova vína uchvátila porotce bez ohledu na to, kdo a v jaké komisi se s nimi setkal. Takto vynikající kolekce se skutečně nepotkává každý den,“ komentoval výsledky a průběh hodnocení ing. Marek Babisz, který za Národní vinařské centrum hodnocení zajišťoval.

Vítězná vína ochutná i veřejnost

Veřejná Výstava Národní soutěže vín – Slovácké podoblasti proběhne u příležitosti populárních Slováckých slavností vína a otevření památek 10. září od 14 do 22 hod. ve Vinohradské ulici v Uherském Hradišti. Návštěvníci každoročních oslav ve slovácké metropoli tak budou mít příjemnou příležitost ochutnat nejlepší vína Slovácka a zároveň se pobavit i poučit bohatým programem slavností.

Bojovalo 276 vzorků z 44 vinařství

Do Národní soutěže vín – Slovácké podoblasti přihlásilo 44 vinařských firem celkem 276 vzorků vín. Odborná komise na základě dosažených bodů udělila vedle titulů Šampiona a vítězů kategorií také 6 zlatých, 52 stříbrných a 25 bronzových medailí. 217 vín ze Slovácké vinařské podoblasti dále postupuje do prvního, už celostátního, kola Národní soutěže vín, kde se utká s nejlepšími víny z Velkopavlovické, Mikulovské a Znojemské vinařské podoblasti a vinařské oblasti Čechy.

Zbývá zhodnotit poslední podoblast

Národní soutěž vín, nejvyšší soutěž vín České republice, už odborně ohodnotila vína z Velkopavlovické, Mikulovské a Slovácké vinařské podoblasti a vinařské oblasti Čechy a zbývá tak už jen vybrat Šampiona, vítěze kategorií a medailisty v poslední Znojemské vinařské podoblasti. Národní soutěž vín následně postoupí do celostátních kol, která ukončí finálové hodnocení 200 nejlepších vín, výběr absolutního Šampiona, vítězů kategorií, medailistů a hlavně kolekce sta nejlepších vín, která se dle podoblastního principu dostanou v příštím roce do prestižního Salonu vín ČR ve Valticích.

Slovácká vinařská podoblast

Slovácká vinařská podoblast je oblast velmi rozlehlá a díky tomu má různorodé přírodní podmínky od teplých svahů na jihu až po nejseverněji položené moravské vinice. Vinohrady zde najdete jak v údolí řeky Moravy, tak v členité kopcovité krajině Bílých Karpat nebo na jižních svazích Chřibů a Ždánického lesa. Daří se zde Mülleru Thurgau, Ryzlinku rýnskému, Veltlínskému zelenému, Rulandskému bílému a Muškátu moravskému. Z modrých odrůd stojí za pozornost zejména Frankovka, Svatovavřinecké, Zweigeltrebe a v obci Moravská Nová Ves vyšlechtěné odrůda Cabernet Moravia.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “V Národní soutěž vín na Slovácku zazářilo vinařství Milan Sůkal”

  1. […] také: V Národní soutěž vín na Slovácku zazářilo vinařství Milan Sůkal Šampionem Mikulovské vinařské podoblasti je Ryzlink vlašský od Šebesty Nejlepším vínem v […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.