V Národní soutěži vín na Znojemsku bodovalo vinařství Znovín

Znovín získal na Znojemsku titul Šampiona i cenu za nejlepší kolekci. Rozhodla o tom odborná komise Národní soutěže vín – znojemské vinařské podoblasti, která v historických prostorách…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Znovín získal na Znojemsku titul Šampiona i cenu za nejlepší kolekci. Rozhodla o tom odborná komise Národní soutěže vín 2011 – znojemské vinařské podoblasti, která v historických prostorách Louckého kláštera ve Znojmě vína hodnotila.

Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2009 společnosti Znovín Znojmo, a.s. se stal Šampionem soutěže a zároveň získal Znovín s velmi vysokým hodnocením také cenu za nejlepší kolekci přihlášených vín.

144 vzorků, z toho 43 od Znovínu

Do soutěže vinaři přihlásili 144 vzorků především bílých vín, kterými je znojemská podoblast vyhlášená. Celých 43 vzorků pocházelo právě ze Znovínu Znojmo, což v souvislosti s udělením ceny za nejlepší kolekce svědčí o mimořádně vyrovnané velmi vysoké kvalitě vín tohoto vinařství.

„Obvykle cenu za nejlepší kolekci získávají vinaři s podstatně méně vzorky, protože do soutěže přihlásí pouze svou špičku. Vyhrát s 43 vzorky při průměrném hodnocení 86,48 bodů, tedy na úrovni stříbrné medaile, je věc nevídaná i ve srovnání s nejprestižnějšími světovými soutěžemi,“ komentoval triumf Znovínu ing. Marek Babisz, který za Národní vinařské centrum hodnocení vín zajišťoval.

Vítězem mezi polosladkými víny se stal Tramín červený, výběr z hroznů 2009 rovněž ze Znovínu. Mezi sladký víny nejvíce porotu zaujal Ryzlink vlašský, slámové víno 2009 Ivany Nápravové. Zweigeltrebe rosé, kabinetní víno 2010 z Vinařství Waldberg Vrbovec vyhrálo kategorii růžových vín a z červených vín komise jako nejlepší vybrala Zweigeltrebe, pozdní sběr 2009 opět ze Znovínu Znojmo.

Komise udělila vedle titulu Šampiona, vítězů kategorií a ceny pro nejlepší kolekci také 28 zlatých a 16 stříbrných medailí. 109 nejlepších vín dále postoupilo do celostátních kol soutěže, kde se utkají o prestižní místo v Salonu vín ČR a titul absolutního Šampiona.

Soutěž pokračuje celostátním kolem

Hodnocením vín znojemské vinařské podoblasti skončil seriál nominačních soutěží v jednotlivých vinařských podoblastech – velkopavlovické, oblasti Čechy, mikulovské a slovácké.

Čtěte také:
V Národní soutěž vín na Slovácku zazářilo vinařství Milan Sůkal
Šampionem Mikulovské vinařské podoblasti je Ryzlink vlašský od Šebesty
Nejlepším vínem v Čechách je Tramín červený z Velkých Žernosek

V prosinci proběhne 1. celostátní kolo Salonu vín – národní soutěže vín 2012 a v lednu pak druhé finálové kolo. V únoru 2012 budou vyhlášeny konečné výsledky soutěže a veřejnost se tak dozví, kdo získal titul absolutního Šampiona, vítězství v jednotlivých kategoriích, medaile, cenu za nejlepší kolekci, a složení Salonu vín pro rok 2012. Koncem února bude slavnostně otevřen nový ročník degustační expozice Salonu vín.

Výstava Národní soutěže vín – znojemské podoblasti proběhne v sobotu 15. 10. od 13 do 21 hod. v Jihomoravském muzeu ve Znojmě, kde budou mít návštěvníci příležitost ochutnat soutěžní vína a posoudit jejich kvalitu ve světle hodnocení odborné poroty.

Znojemská vinařská podoblast

Znojemská vinařská podoblast vděčí za svá chuťově plná a svěží aromatická bílá vína ideálním přírodním a klimatickým podmínkám. Studené větry z nedaleké vrchoviny spolu s termoregulačním vlivem řek dávají znojemským vínům nezaměnitelnou kořenitou chuť. Díky střídání slunečných dnů a chladnějších nocí hrozny sice zrají pomaleji, ale zato si uchovávají aromatické látky a dosahují vysoké jakosti.

Nejlepších výsledků zde vinaři tradičně dosahují s Veltlínských zeleným, Ryzlinkem rýnským, Müllerem Thurgau a Savignonem. Červené barvy hájí zejména Svatovavřinecké a Frankovka.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.