Velikonoční várka Pilsner Urquell dostala požehnání od biskupa

Sládci Plzeňského Prazdroje měli včera výjimečný den – vařili velikonoční várku piva Pilsner Urquell. Stejně jako vloni zhruba měsíc a půl před Velikonocemi tuto várku i dnes požehnal plzeňský biskup František Radkovský…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Plzeňský biskup žehná Plzeňskému Prazdroji

Sládci Plzeňského Prazdroje měli včera výjimečný den – vařili velikonoční várku piva Pilsner Urquell. Stejně jako vloni zhruba měsíc a půl před Velikonocemi tuto várku i dnes požehnal plzeňský biskup František Radkovský. U příležitosti Velikonoc se tak rodí tradice, kdy speciální požehnaná várka plzeňského směřuje do Vatikánu.

Pokračování tradice

„První várce piva se dříve běžně žehnalo a ležák Pilsner Urquell nebyl výjimkou. Historicky prvního požehnání se mu dostalo 5. října 1842. Jsem rád, že Plzeňský Prazdroj tuto milou tradici připomíná, a doufám, že bude mít velikonoční pivo úspěch nejen ve Vatikánu,“ sdělil plzeňský biskup František Radkovský.

Výroba velikonoční várky spolu s charakteristikou slavného plzeňského ležáku bude zaznamenána na pamětním Varním listu, podepsaném sládkem Václavem Berkou a panem biskupem Radkovským. Varní list pak poputuje společně s pivem z této velikonoční várky do Vatikánu.

Požehnání pro Vatikán

„Od počátku legendy Pilsner Urquell si zakládáme na stálé a neměnné receptuře. Přesto dnes bude toto pivo výjimečné – bude uvařeno z požehnaných surovin, což je pro nás velikou ctí. Vzhledem k tomu, že i značka Pilsner Urquell vyrůstá z bohaté tradice, rádi bychom naše pivo propojili s touto velkou církevní událostí a jako požehnané je tradičně posílali církevním hodnostářům i poutníkům do Vatikánu každý rok,“ prohlásil Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje.

Žehnání velikonoční várce se odehrává téměř symbolicky ve stejné době, kdy začíná postní doba před Velikonocemi – nejvýznamnějším křesťanským svátkem. Doba více než pětinedělního zrání přesně odpovídá původní tradiční receptuře prvního sládka piva Pilsner Urquell Josefa Grolla.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Velikonoční várka Pilsner Urquell dostala požehnání od biskupa”

  1. […] Speciální velikonoční várka piva Pilsner Urquell, které 20. února požehnal plzeňský biskup František Radkovský, včera opustila Plzeň a jako velikonoční dar směřuje do Vatikánu. Čtěte také: Velikonoční várka Pilsner Urquell dostala požehnání od biskupa […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.