Velkopopovický Kozel přivezl 20. medaili z mezinárodní pivní soutěže

Velkopopovický Kozel přivezl z australského Ballaratu dvě stříbrné medaile. Z osmnácti ročníků Australian International Beer Awards bylo pivo ze středních Čech oceněno hned desetkrát. Za dobu konání soutěže si odváží již 20. medaili…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Velkopopovický Kozel

Velkopopovický Kozel přivezl z australského Ballaratu dvě stříbrné medaile. Z osmnácti ročníků Australian International Beer Awards bylo pivo ze středních Čech oceněno hned desetkrát. Za dobu konání soutěže si odváží již 20. medaili.

V jedné z největších mezinárodních pivních soutěží takřka padesátičlenná mezinárodní odborná porota porovnávala 1195 piv od 241 pivovarů z 33 zemí celého světa. Ocenění získal Kozel v prestižní kategorii piv plzeňského typu pro Velkopopovický Kozel Medium a Velkopopovický Kozel Premium.

Na 34 australských a 13 mezinárodních porotců, mezi nimiž byly i dvě novozélandské a dvě australské odbornice, hodnotilo vzorky v celkem 17 kategoriích v průběhu dvou týdnů. V nejvíce sledované kategorii piv plzeňského typu se nejúspěšnějšími českými ležáky staly Velkopopovický Kozel Medium a Premium. Bodovala i ostatní piva z rodiny Plzeňského Prazdroje – Gambrinus a Radegast. Hlavními parametry hodnocení byly vyvážená chuť, vzhled, aroma, a pitelnost piva.

„Mezinárodní pivní soutěž AIBA proběhla poprvé již v roce 1993 za účasti australských a novozélandských piv. Dnes už ale převažují soutěžní vzorky z celého světa. O to více nás těší, že v konkurenci 241 pivovarů uspěly právě naše ležáky. Letošní dvě medaile dovršily naši sbírku na symbolických 20 medailí,“ komentoval úspěch Velkopopovického pivovaru jeho manažer, Jaroslav Hacko.

Ve světě roste především obliba českých ležáků. Kozel Premium mohli ochutnat hned v devatenácti státech. Kozla Medium se loni vyvezlo přes 7.000 hektolitrů, přičemž se exportoval do pouhých tří destinací. „Kozel Medium je charakteristický svou jemnou vůní a hladkou vyváženou chutí, ve které se snoubí tóny praženého sladu s příjemnou chmelovou hořkostí,“ doplnil hlavní zbraně české jedenáctky Vladimír Vaněk, brand manager značky Velkopopovický Kozel.

Australian International Beer Awards pořádá Královská zemědělská společnost se sídlem ve Victorii ve spolupráci s University of Ballart. Během osmnácti let se vypracovala na pozici jedné z nejrespektovanějších soutěží na světě. Letos byla nově představena kategorie hybridních piv, ve které zvítězilo silné černé pivo s vanilkovo-mléčnou příchutí australského pivovaru Thirsty Crow. Trofej pro absolutního vítěze si odvezl kalifornský pivovar Moylan´s Brewing Co.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.