Vítězi Dámské pivní volby jsou Bernard, Pilsner Urquell a Kozel

Nejpopulárnější značkou piva v anketě, kterou mezi ženami v České republice společně vyhlásil První dámský pivní klub po dohodě s vedením Českého svazu pivovarů a sladoven, se stalo pivo Bernard…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Nejpopulárnější značkou piva v anketě, kterou mezi ženami v České republice společně vyhlásil První dámský pivní klub po dohodě s vedením Českého svazu pivovarů a sladoven, se stalo pivo Bernard z produkce Rodinného pivovaru Bernard, a. s., a dále piva vyráběná skupinou Plzeňský Prazdroj, a. s., Pilsner Urquell a Velkopopovický Kozel. Ta se objevila mezi nominovanými značkami, kterých se na anketních lístcích nakonec octlo celkem 55, nejčastěji.

Anketní lístky obdrželo téměř 250 žen a anketa se uskutečnila ve dnech 18. srpna až 5. září 2010. Mohly se jí účastnit členky Prvního dámského pivního klubu a dále sympatizantky, kterým byla účast na anketě členkami klubu nabídnuta a o nichž je známo, že pivo patří k nápojům, jehož kvality dokáží ocenit. Hlasování se nemohly zúčastnit ženy, které pracují v jakémkoli pivovaře v České republice. Účastnice ankety obdržely elektronickou poštou pravidla ankety a anketní lístek se seznamem piv. Ten mohly podle svých preferencí rozšířit o další pivní značky. V anketním lístku směly pak označit maximálně tři piva.

Jediná anketa svého druhu na světě

Anketa, která podle dostupných informací nemá ve světě obdoby, byla vyhlášena na památku a jako projev uznání Janě Herodkové in memoriam, ženě, která byla zakládající členkou a první prezidentkou Prvního dámského pivního klubu. Jana Herodková, profesí novinářka, se o založení klubu významně zasloužila.

„Především jsme byly překvapeny zájmem o tuto jedinečnou akci, jež nám pomohla zjistit, která piva jsou mezi dámskou populací u nás nejpopulárnější, a také odhalit, jsou-li chutě u žen rozdílné, nebo naopak stejné jako u mužů,“ uvedla Hana Černá-Šípková, viceprezidentka Prvního dámského pivního klubu. „O pivu víme, že je to nápoj u nás nejoblíbenější, navíc klubu a našim příznivkyním právě takový test oblíbenosti scházel,“ dodala Hana Černá Šípková.

„Světově unikátní anketu popularity pivních značek jsme velmi uvítali a ani na okamžik nezapochybovali o její užitečnosti,“ uvedl Ing. Jan Veselý, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven. „Mile nás překvapila škála piv, kterých se v anketních lístcích objevilo pětapadesát, a také to, že se mezi nominacemi vynořila nejen piva tradičně známá, ale i piva z menších a restauračních pivovarů, což nám dělá radost,“ konstatoval Jan Veselý.

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskutečnilo 23. září 2010 v Praze při Svatováclavské slavnosti českého piva 2010.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.