Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Praze rozšířen na 800 míst. Která to jsou?

Již přes měsíc platí novela vyhlášky, která omezuje pití alkoholu na veřejnosti v Praze. Nyní je takových míst více než 800. Mapu s náznakem míst, kde je konzumace alkoholu na veřejnosti zakázána …

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Víno s colou

Již přes měsíc platí novela vyhlášky, která omezuje pití alkoholu na veřejnosti v Praze. Nyní je takových míst více než 800.

Alkohol v Praze raději vůbec nepopíjejte

Obecně platí, že alkohol se v Praze nesmí pít u zastávek MHD, na autobusových a vlakových nádražích, na vltavských ostrovech, v mnoha parcích, vnitroblocích domů, v blízkosti dětských hřišť anebo u obchodních center.

Magistrát také vyšel vstříc požadavkům městských částí, které dobře znají svá riziková místa: nejvíce zakázaných míst je v Praze 8, Praze 4 a na Praze 1. Za nedodržení vyhlášky hrozí od strážníků městské policie bloková pokuta 1000 Kč.

Mapa Prahy pokrytá místy zákazu alkoholu

Mapu s náznakem míst, kde je konzumace alkoholu na veřejnosti zakázána, naleznete na oficiálním webu Města Prahy v článku MAPA: Kde je v Praze zakázáno pít alkohol. Na uvedeném odkazu naleznete též dodatečné informace včetně kompletního znění nové vyhlášky.

Čtěte také: Zákaz alkoholu Jablonci nepomohl. Bezdomovci se opíjejí hned u radnice

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Praze rozšířen na 800 míst. Která to jsou?”

  1. Mirek napsal:

    Já s tím článkem a nejen s ním ale také vůbec s pitím alkoholu na veřejnosti souhlasím. Proč mají už od útlého dětsví děti které si hrají na pískovišti sledovat pojíjení alhoholu doslova v jejich blízkosti. Já jsem kategoricky proti tomuto pití na veřejnosti, nejen v PRAZE ale i celoplošně v celé ČR.
    MIREK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.